1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Efkan Ala: 15 bin 846 kişi gözaltına alındı
Efkan Ala: 15 bin 846 kişi gözaltına alındı

Efkan Ala: 15 bin 846 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, FETÖ'cü darbe girişiminin ardından 15 bin 846 kişi gözaltına alındığını, bunlardan 10 bin 12'sinin asker olduğunu açıkladı.

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, FETÖ/PDY darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında 15 bin 846 kişinin gözaltına alındığını bunların 10 bin 12'sinin asker olduğunu açıkladı. Ala, "8 bin 113 kişi tutuklandı" dedi.

Ala, AHaber'e darbe girişimi hakkında açıklamalar yaptı. Ala, darbe girişimi gecesi MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın "Bizi bombalıyorlar" dediğini aktardı. Ala'nın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Benim görüşüm 13-14 yaşındaki çocukları bu şekilde yetiştirmek doğru değil. Askeriyede her yetkide insana ihtiyaç oluyor. Doktor da tamirci de. Asker sürekli eğitim ister. Sürekli eğitimi de yapın" diye konuşan Ala "Üst kademede tam yetki hükümette olmalı dedi.

"FETÖ parmağı olabilir"

Fenerbahçe, Rus uçağı ve Uludere olayı... Bu olaylarda FETÖ parmağı olabilir. Hatırlarsanız 6-7 Ekim olaylarında da onların parmağı çıktı. Hepsi yakalandı. Terör olaylarında bile bazıları hakkında soruşturma açtık. MEsela istihbarat yetkilileri alınmış ama gerekli yerlere bildirmemiş. Bunları tespit ettik ve soruşturmalar açtık.

Bir bomba saldırısı ile ilgili yaşanan gözaltı olayında şöyle bir olay yaşadık. İfadesinde bir isim veriyor. Ve verdiği isim devletin içinden bir isim çıkabiliyor. FETÖ, Türkiye'nin Boko Haram'ıdır.

Düşünün Hrant Dink cinayeti ile ilgili bir gözaltı dün akşam oldu. Kanaatim orada da FETÖ parmağı var.

1 dolarlık bankonatlar

Bunların içerisinde bir haberleşme biçimi bu olay. 1 dolarlık banknotlardaki harfler kendi aralarında rütbe. Böyle akıldışı bir örgüt. Akla hayale gelmeyecek haberleşme yöntemleri var. Hepsini söyleyemiyoruz. Soruşturmaların sonunda onlar da deşifre olacak. Anlatamayız tedbir alırlar.

HABERE YORUM KAT