1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim Bir-Sen’den öğretmenlere başarı mesajı
Eğitim Bir-Sen’den öğretmenlere başarı mesajı

Eğitim Bir-Sen’den öğretmenlere başarı mesajı

Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, öğretmenlerin göreve başlayacak olmasından dolayı başarı mesajı yayınladı.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, öğretmenlerin göreve başlayacak olmasından dolayı başarı mesajı yayınladı.

1 Eylül 2016 tarihi itibariyle öğretmenlerin tatil sonrası okullarındaki görevlerine başlaması ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı için start verileceğini belirten Durak, tüm öğretmen ve idarecilerin başarılı bir yıl geçirmesi temennisinde bulundu. Durak, "Eğitim camiamıza, okullarımıza, idareci ve öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyoruz. Gerek ilk atama yoluyla, gerekse özür grubu veya yer değiştirme yoluyla yeni okullarında görevlerine başlayacak olan öğretmen arkadaşlarımıza da hayırlı olsun diyoruz. Yakın zamanda açıklanması beklenen müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı kadrolarına atanacak olan öğretmenlerimize de şimdiden başarılar diliyoruz. Bilindiği üzere ülkemiz sıkıntılı günlerden geçmekte ve üst üste aldığımız acı haberler yüreğimizi yakmaktadır. Yaz boyunca yaşananlardan milletçe çıkardığımız dersler vardır. Öğretmenlerimiz, bu bizzat yaşayarak öğrendiğimiz gerçekleri öğrencilerine aktarmalıdır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacak nesiller ancak ve ancak özverili öğretmenlerimizin rahle-i tedrisinden geçerek vücut bulacaktır. 15 Temmuz'daki direnç ruhunu nesiller boyunca sürdürecek öncü kuvvet olan öğretmenlerimizin ülkemizin geleceğini inşa etme, milletin iç dinamikleriyle uyuşmayan bölücü hareketleri ortadan kaldıracak bir kalp medeniyeti kurma ve fert fert tüm öğrencilerin ve toplumumuzun yükselişi için çaba sarf etme görevlerini layıkıyla yapacaklarına güvenimiz tamdır. Eğitim Bir-Sen olarak mukaddes emeğinizi emanetimiz biliyor, her zaman eğitimin ve eğitimcinin yanında olacağımızı bu vesileyle bir kez daha ifade ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT