1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. EGO otobüslerinde koltuklar yenileniyor
EGO otobüslerinde koltuklar yenileniyor

EGO otobüslerinde koltuklar yenileniyor

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, şehir içi ulaşımın en önemli araçlarından olan ve günde 750 bin kişinin yolculuk ettiği EGO otobüslerinde ekonomik ömrünü tamamlamış koltukların yeni tıp koltuklarla değiştirildiğini söyledi.

EGO Genel Müdürü Gündoğdu, otobüslerdeki koltukların aşama aşama yenileneceğini belirterek, bu ay sonuna kadar 125 otobüsün koltuklarının değiştirileceğini söyledi. Gündoğdu, gerek görülmesi halinde koltuk değiştirme işleminin yeni yılda da devam edeceğini bildirdi. Her gün 750 bini aşkın vatandaşın kent içi ulaşımda EGO otobüslerini tercih ettiğini kaydeden Gündoğdu, "Başkentlilerin ulaşımlarını güvenli ve konforlu şekilde yerine getirmeleri birinci önceliğimizdir. Otobüslerimizde özellikle ekonomik ömrünü tamamlamış, hasar görmüş, kirlenmiş, yırtık ve kullanılamaz hale gelmiş koltukları yeniliyoruz, değiştiriyoruz" dedi.

"Balon koltuklar, ergonomik tiple değiştiriliyor"

Koltuk yenileme çalışmaları kapsamında otobüs içlerinin de yeniden dizayn edildiğini ifade eden Gündoğdu, "Araçlardaki balon tip diye tabir edilen eski koltukları tamamen kaldırıyoruz. Bunların yerine ekonomik ömrü uzun, daha sağlam ve daha rahat olan ergonomik tip koltukları monte ediyoruz. Yeni model bu koltuklarda vatandaşlarımızın daha konforlu, daha rahat seyahat edeceklerini umuyoruz" şeklinde konuştu.

5 milyona yakın Ankaralı'nın bir şekilde kullandığı EGO otobüslerine bazı vandal ve sorumsuz yolcular tarafından zarar verildiğine dikkat çeken Gündoğdu, "Ne yazık ki kamu mallarına zarar vermeyi kendine iş edinmiş bazı yolcular var. Böyle kişiler koltuk kılıflarını bıçakla kesiyor, oturduğu koltuğu özellikle kırıyor veya başka türlü zarar vererek kullanılamaz hale getiriyor. Vandallık olarak tanımlanan bu tip olaylar, yıpranmanın dışında oturma gruplarının çok büyük zarar görmesine neden oluyor" ifadelerini kullandı.

EGO otobüslerinde koltuklar yenileniyor

EGO otobüslerinde koltuklar yenileniyor

HABERE YORUM KAT