1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Eima Fuarı’na Şakalak damgası
Eima Fuarı’na Şakalak damgası

Eima Fuarı’na Şakalak damgası

Şakalak Tarım Makineleri A.Ş.’nin yeni nesil tarım makineleri dünyanın en büyük tarım organizasyonu olan İtalya Eima Fuarı’nda sergilendi. Teknoloji ve kalitesi ile dünya standartlarına olan makinelere yabancıların ilgisi yoğun oldu

A+A-

Dünyanın en büyük tarım organizasyonlarından olan Eima 2016 Uluslararasi Tarim ve Bahce Makinalari Fuari İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleşti.  Dünyanın önde gelen markaların ürünlerini sergilediği fuarda, Türkiye’nin tarım makineleri üretiminde lokomotif şehri olan Konya’dan da Şakalak Tarım Makineleri A.Ş. makinelerin sergiledi. Şakalak’ın anıza ekim, pnomatik ekim makinesi, buğday ekim makinesi, sebze ekim makineleri ve pulluk olmak üzere teknolojik ürünlerine ilgi yoğun oldu. Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Şakalak Tarım Makineleri A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Genç,  fuarın her geçen yıl cazibesini kaybettiğini dile getirdi. Türk ziyaretçilere yapılan muamelenin de hoş olmadığının altını çizen Genç, “Türkiye tarım makineleri üretiminde lider ülkeler arasında. Özellikle şehrimiz bu noktada lokomotif. Lakin Eima Fuarı’nda bize verilen yerler son derece üzücüydü. Türk markalarına çadırda yer verdiler. Yine vizede ve geçişlerde zorluk çıkardılar. Biz böyle güçlü bir sektörün temsilcileri olarak ülkemizin bu şekilde muameleye tabi olmasını kabul edemeyiz. Devlet yetkililerimiz gücümüzü göstermeli. Üreticilerin yanında yer alınıp, Türk firmalara en iyi yerler verilmeli” dedi.

MAKİNELERİMİZE TALEP İYİ DÜZEYDE

Avrupa’da Konya üretimi makinelerin büyük beğeni toplandığını dile getiren Mustafa Genç, “Şakalak A.Ş. olarak son teknoloji makinelerimiz fuarda yer aldı. Anıza ekim, pnomatik ekim makinesi, buğday ekim makinesi, sebze ekim makineleri ve pulluk çeşitlerimiz ile fuarda yer aldık. Makinelerimiz ilgiyle incelendi. Konya’nın sektörde ne kadar güçlü olduğunu gördük. Fuar eskiye nazaran popülerliğini kaybetsetse de bize olan ilgi memnun etti” diye konuştu. Genç, Konya’nın da bu tür uluslar arası organizasyonlarda adını daha fazla duyurması gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT