1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Ekmekten çıkan fare' davasında karar verildi!
'Ekmekten çıkan fare' davasında karar verildi!

'Ekmekten çıkan fare' davasında karar verildi!

Esenler'de bir marketten aldığı ekmekten fare başı çıktığını iddia eden kişinin şikayeti üzerine açılan davada yargılanan fırıncı, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Esenler'de bir marketten alınan ekmekten fare başı çıktığı iddiasına ilişkin davada, fırıncının 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Bakırköy 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Halil Otakcı ile müşteki Mahsum Adın'ın avukatı katıldı.

Duruşmada savunma yapan Otakcı, kendisinin fırında sigortalı çalıştığını, yetkili kişinin Ekrem Erdoğan olduğunu, fırının ağustos ayında belediye tarafından kapatıldığını, iddianamede belirtilen tarihte Erdoğan şehir dışında bulunduğu için kendisinin ifade verdiğini söyledi.

Sanık Otakcı, suçlamayla ilgisinin bulunmadığını savunarak, ''Markete ekmeği biz veriyorduk. Günde 12 bin civarı ekmek teslim ediyorduk. Ürettiğimiz ekmeğin yüzde 95'ini, firmaya veriyorduk. İş yeriyle ilgili yetkili ve sorumluluğum olmadığı için bir ilgim yoktur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben fırında birçok işe bakıyordum. Olaydan sonra müştekiyi aradım. Fare çıkan ekmeğin bize ait fırında üretilip üretilmediğinin tespit edilebileceğini söyledim. Bana ekmeği çöpe attığını söyledi.'' diye konuştu.

Arada kendilerini denetleyen başka bir firma olduğunu söyleyen Otakcı, bu firmanın elemanlarının kendilerine 1,5 ayda bir geldiğini, eksiklikleri belirttiğini dile getirdi.

Hakim Yılmaz Alp, suçu taksirle işlediğine kanaat getirdiği sanığı ''Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilecek şeylere zehir katma veya bozma'' suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmeden hakim, fırın yetkilisi olduğu belirtilen Ekrem Erdoğan hakkında olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

HABERE YORUM KAT