1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Elektrik adamlar' kar kış demeden görevde
'Elektrik adamlar' kar kış demeden görevde

'Elektrik adamlar' kar kış demeden görevde

Trakya'nın köylerinde "elektrik adamlar" olarak anılan Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş'nin arıza timleri, zorlu koşullarda görevlerini aksatmamak için çabalıyor.

A+A-

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (TREDAŞarıza timlerini, bölge halkı arıza giderdikleri için "elektrik adamlar" olarak adlandırıyor.

Balkanlardan gelen soğuk havaya bir de kar eklendiği zaman beyaza bürünen Trakya'nın zorlu yamaçlarını aşan "elektrik adamlar", kuş uçmaz, kervan geçmez arazide direklere tırmanarak arızayı gidermeye çalışıyor.

TREDAŞ'ın 42 arıza timi, 100'ün üzerinde uzmanıyla akrobatik hareketlerle arızayı kısa sürede zorlu şartlara rağmen çözüyor.

TREDAŞ Edirne İl Müdürü Alpay Karaer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarının çalışma koşullarını etkilemesine rağmen büyük bir özveriyle çalıştıklarını söyledi.

"Personelimiz görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiriyor"

Hava şartlarının sadece arızaya ulaşmayı geciktireceğini ancak asla ulaşmayı etkilemeyeceğini ifade eden Karaer, şunları kaydetti:

"Olumsuz hava koşulları bizi etkiliyor ve işlerde biraz gecikmelere sebep olabiliyor. Kötü hava, arızaların daha uzun sürelerde giderilmesine neden oluyor. Personelimiz, tüm olumsuz koşullara rağmen görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiriyor. 7 gün 24 saat esasıyla ekiplerimiz çalışıyor. Gece gündüz demeden nerede bir sorun varsa müdahale ediliyor. Tabii son günlerde kötü hava koşulları nedeniyle kısa süreli kesintiler oldu. Bunlar tüm dünyada meydana gelen arızlar. Bunun dışında büyük bir sorun yaşandığını söyleyemeyiz."

HABERE YORUM KAT