1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Emniyetten sürücülere "şeker molası"
Emniyetten sürücülere "şeker molası"

Emniyetten sürücülere "şeker molası"

-

A+A-

Ramazan Bayramı dolayısıyla trafiğin yoğunlaştığı Muğla-Denizli, Muğla-Aydın, Milas-Bodrum, Gökova-Marmaris ve Fethiye-Dalaman güzergahında polis ekipleri, sürücülere kolonya, lokum ve şeker ikram etti.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, güvenli seyahat koşullarını oluşturmak ve bayram yoğunluğuyla artan trafik kazası riskini azaltmak amacıyla denetimlerini sürdürdü.

Muğla-Aydın karayolu ve Muğla-Denizli karayolunda denetim yapan trafik ve asayiş ekipleri bölgeye gelen ziyaretçileri durdurup, kolonya, lokum ve şeker ikram ediyor. Bayram süresince devam edecek uygulama ile sürücülere, uzun yolculukları sırasında mola verdirilmesi amaçlanıyor.

Muğla Valisi Amir Çiçek, kentteki uygulama noktalarını ziyaret ederek, görevli polislerin bayramını kutladı. Tatil için Muğla'ya gelen ziyaretçilerin araçlarını durdurarak bayramlaşan Çiçek, kentteki bayram tatili nedeniyle trafiğin yoğun olduğunu hatırlattığı sürücüleri, dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Sürücülere şeker, lokum ve kolonya ikram eden Çiçek, araçlardaki çocuklara oyuncak hediye etti.

Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıyla Muğla ve ilçelerinde yoğun trafik yaşandığını belirtti.

Bayram tatili süresince özellikle Muğla-Denizli, Muğla-Aydın, Muğla-Milas, Milas-Söke, Milas-Bodrum, Muğla-Gökova, Gökova-Fethiye ve Gökova-Marmaris hatlarında yoğun denetim yapılacağını belirten Çiçek, "Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmesi için tüm ekiplerimizle yoğun çaba sarf ediyoruz. Uygulama noktalarından durdurulan sürücüler görevli polis ekipleri tarafından da denetleniyor. Biz kentimizde hiçbir olumsuzluğa meydan vermemek için çalışıyoruz." dedi.

Çiçek, tatilcilerin dönüşlerini de takip edeceklerine işaret ederek, "Özellikle turizm bölgelerindeki güzergahlarda trafik ekipleri, emniyet kemeri, fazla yolcu ve trafik kuralı ihlalleri konusunda denetim yapacak." dedi.

- Fethiye

Fethiye'de de polis ekipleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla trafik kontrol noktasında durdurdukları araç sürücülerine ikramda bulunup, bayramlaştı.

Fethiye-Antalya karayolundaki trafik kontrol noktasında araçları durduran Fethiye Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, sürücülere şeker ikram etti.

Polis ekipleri, araç sürücülerini trafik kurallarına uymaları ve hız yapmamaları konusunda uyardı. Tatillerini ilçede geçiren yabancı turistlere de ikramda bulunan ekipler, turistleri günün anlamı hakkında bilgilendirdi.

İzmir'den tatil için Saklıkent Kanyonu'na giden Ezgi Özdemir, uygulamanın çok güzel olduğunu ve yüzlerini güldürdüğünü söyledi.

Ekiplere ikramları için teşekkür eden Özdemir, "Bugünlerde polis ekiplerimize çok ihtiyacımız var. Allah önce onları, sonra bizi korusun." dedi.

- Köyceğiz

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde trafik kontrolü yapan polis ekipleri sürücülere bayram şekeri ikram etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından ilçe girişinde trafik kontrolü yapıldı.

Kontrol kapsamında durdurulan araç sürücülerinin emniyet kemeri, ehliyet ve ruhsat kontrollerini yapan polis ekipleri, kontrol sonunda sürücülerin bayramını kutlayarak şeker ikramında bulundu.

- Bodrum

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla Bodrum'a giden tatilciler ilçe girişinde polis kontrol noktasıyla karşılanıyor. Bayramda da görevlerini sürdüren güvenlik güçleri, sürücü ve yolculara bayram çikolatası ve kolonya ikram ediyor. Uygulamadan oldukça memnun kalan sürücüler huzur ve güven içinde tatillerini geçirecekleri için emniyet güçlerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Polis ekipleri bir taraftan ikramlarda bulunurken bir taraftan da durumundan şüphelendikleri araçlarda arama yaptılar. Polis köpeği Dzok eşliğinde yapılan kontrollerde toplu taşıma araçlarında aramalar gerçekleştirildi.

 
 

HABERE YORUM KAT