1. HABERLER

  2. KONYA

  3. En gür seda İslam’ın olacak
En gür seda İslam’ın olacak

En gür seda İslam’ın olacak

İslam’ın dünyanın her yerinde büyük bir hızla yayıldığının altını çizen çeken Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “Sayısı en kalabalık olan dinin müntesipleri, şuanda değilse bile gelecekte Müslümanlar ve İslam olacaktır” dedi.

A+A-

Uzmanlara göre İslamiyet dünyada en hızlı yayılan din. Verilere göre; İslamiyet Avrupa'da ve Amerika'da nüfusu en kalabalık ikinci din olurken, Afrika'da, Uzak Doğu'da ve Rusya'da hızla yayılıyor.  Bu hızla yayılış istatistiki olarak öyle gösteriyor ki 50 sene sonra Avrupa'nın ve Amerika'nın çoğunluğu Müslüman olabilir. Sayısı en kalabalık olan dinin müntesipleri, şuanda değilse bile gelecekte Müslümanlar ve İslam’ın olacağına dikkat çeken Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “Dinimiz İslam güzel, yüce ve temiz bir din. İnsanları da Allah’a kul olmanın yanında; özgürlüğe, adalete ve hakkaniyete davet eden, iman edenleri mutmain bir kalp ile hem dünya da huzura ve güvene hem de ahrette cennete götüren bir din. Kuranı Kerim’in ayetleri ve hükümleri ile elimizde olup bize yol göstermesi, muhakkak ki dost doğru olan Resulallah Efendimiz, ‘Bana  verilen Kuran sebebiyle, mahşerde ümmeti en çok olan peygamber olacağım’ diyor. Bu muhakkak tezahür edecektir. Sayısı en kalabalık olan dinin müntesipleri, şuanda değilse bile gelecekte Müslümanlar ve İslam olacaktır. Bunun böyle olacağı kesindir. Hiçbir şüphemiz yoktur” dedi.

2-20190314174526.jpg

“İSLAMİYET’İN GÜZELLİĞİNE SARILIYORLAR”

İslam’ın dünyanın her yerinde büyük bir hızla yayıldığının altını çizen Poçanoğlu, “Müslümanların nüfusunun genç bir nüfus olması ve doğum oranlarının yüksekliği, Müslümanların sayısının artmasında önemlidir. Ancak İslam, dünyanın her yerinde büyük bir hızla yayılmaktadır. Geçen haftalarda müftülüğümüzü Amerika’dan bir buçuk sene içerisinde Müslüman ziyaret etti. Kalabalık bir grup içerisinden mülakatla getirilmiş. Amerikan’ın  her kesiminden yetişmiş insanlar vahye muhatap oldukları zaman çevrelerindeki büyük ümitsizliği kırmak suretiyle İslamiyet’in güzelliğine sarılıyorlar. İslam her yerde hızla yayılıyor” şeklinde konuştu.

3-008.JPG

“İSLAM YERYÜZÜNDE TEK VE HAK DİN OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP”

Kuranı Kerim’in rehberliğinde İslam’ın bütün dünyada güçlü bir din olacağının müjdelerinin verildiğini belirten Poçanoğlu, “Yeryüzünde fitne kalmayıncaya kadar Müslümanlar hem Allah yolunca çaba göstermek hem de Allah’ın dinini tebliğ etme gayretinde olurlarsa, İslam yeryüzünde en güçlü tek ve hak din olma özelliğine sahiptir. Müslümanların ilmi, entelektüel ve kainatın oluşumu alanlarında daima gayretleri, Kuranı Kerim’in de rehberliği İslam’ın bütün dünyada güçlü bir din olacağının müjdelerini vermektedir” dedi.

4-721.jpg

“HAYAT TARZIMIZ DA İSLAM’A UYGUN OLMASI GEREKİR”

İslam dininin rahmet, merhamet, hukuk ve adalet dini olduğunun altını çizen Poçanoğlu, “İslam’ın özellikle bu rahmet, adalet, merhamet ve alemi imar etme dini olmasından dolayı, biz İslam’ın adaletini, rahmetini, hukuk ve medeniyet dini olduğunu anlatabilirsek muhakkak başarılı sonuçlar alacağımızı ümit ediyorum. İslam’ı, Kuran’a ve sünnete uygun şekilde barış içerisine yaşamalıyız. Müslümanlar barışık, güler yüzlü ve düşmanlık beslemeyen insanlardır. Bu sebeple bizler İslam’ı öyle yaşamalıyız ki bizim hayat tarzımız da başkalarına örnek olmalı. Bizim güzel örnekler oluşturmamız insanların İslam’a gelmesinde büyük bir ivme kazandıracaktır. Sadece söz değil hayat tarzımızın da Allah’ın rızasına ve İslam’a uygun olması gerekir. Tüm bunlar da İslamiyet’in daha hızla yayılmasına sebebiyet olacaktır” diyerek sözlerine son verdi. 

YİĞİT BERKAY ÇOPUR / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT