1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En Yeni Erkek Yüzük Modelleri 
En Yeni Erkek Yüzük Modelleri 

En Yeni Erkek Yüzük Modelleri 

En Yeni Erkek Yüzük Modelleri 

A+A-

 

Takı sektörü sadece kadınları ilgilendiren bir sektör gibi gözükse de erkekler içinde bir o kadar önemlidir. Modanın etkisi ile giyim tarzlarında büyük değişiklikler yapan erkekler, artık giyindikleri kıyafete ve tarza uyumlu aksesuarlara aşırı önem vermektedirler. Özellikle erkeklerde gümüş yüzük kullanımı inanılmaz derecede artmıştır.

Erkek yüzük modelleri çok çeşitli olmasının yanı sıra özellikle gümüş yüzükler bütçeye uygun olduğu için tercih edilmektedir. Şayet yüzük seçerken ya da birine hediye etmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta parmak ölçüleridir.  Ölçüler her parmağa göre değişmektedir ve her parmağa uyumlu farklı yüzük modelleri bulunmaktadır.

Yüzük Çeşitleri

Çok çeşitlilik gösteren takı sektöründe yalnızca vitrinde olanlarla yetinmek zorunda değilsiniz. Hemen hemen takı satışı yapan yerler size özel yüzük siparişleri almaktadır. Kendinizi, kimliğinizi yansıtmak adına özel tasarım yüzükleri tercih edebilirsiniz. Özel tasarım yüzükleri yalnızca fiyat bakımından farklılık göstermektedir.

Taşlı yüzükler genellikle Osmanlı Dönemi’nden esinlenerek yapılmış ve o dönemden günümüze gelen yüzük çeşitleri arasındadır. Osmanlı zamanında Padişahların kullandığı yüzüklerde her zaman iri taşlı yüzükler olmuştur. Günümüzde iste modern erkeklerin tercih ettiği yüzükler taşsız olanlardır ama mutlaka üzerinde kendilerini yansıtan bir simge bulunur.

Eski yıllardan kalma gibi görünen, farklı simgelerden ve logolardan, ay yıldız şeklinde ya da tuttuğu takıma ait, hayvan deseni, taşlı ve taşsız modeller hemen hemen her takı satan yerde mevcuttur. Bunun yanı sıra yüzüklerde taş seçimlerinde değerli taşlar daha çok olta taşı, zümrüt kullanılırken en çok tercih edilen yüzük simgesi de tura oluyor.

Erkek Yüzük Modelleri Özellikleri

İnsanların çağlar boyunca şık ve güzel görünmek adına kullandıkları takıların en başında gelen yüzüklerdir. Yüzükler çağlar boyunca yalnız aksesuar olarak değil, mühür, zenginlik sembolleri ya da bağlı olunan millet kavramlarını da betimlemiştir. Resmi nikâha geçilmesinin ardından, evlilikten sonra kullanılan yüzükler, toplumsal hayatın değişmesi ve düzenlenmesinde de büyük önem taşımaya başlamıştır. Sadece nişan ya da evlilik yüzüklerinde değil, son zamanlarda özellikle gümüş ve taşlı yüzüklere ilgi artmıştır. Tarihin ve geleneklerini yaşatmak isteyen erkeklere https://www.gumusstore.com/ sitesinde bulunan modern gümüş yüzükleri de tavsiye ederiz.

 

HABERE YORUM KAT