1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü
Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü

Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü

Aksaray'da emekli olup, engelli torununu okula kucağında götüren İrfan Aktaş, karne töreninde "Yılın Dedesi" ödülüne layık görüldü.

A+A-

Aksaray'da engelli torununu okula her gün kucağında götüren İrfan Aktaş, düzenlenen karne töreninde "Yılın Dedesi" seçildi.

Emekli olduktan sonra hayatını torununa adayan 61 yaşındaki İrfan Aktaş, kas hastalığı sonucu 2 yıl önce engelli kalan ve iki bacağı da tutmayan torunu 9 yaşındaki Cihan Murat Aktaş'ı her gün okula kucağında götürdü.

Okul yollarını aşındıran dede ile torunu bugün karne heyecanını birlikte yaşadı. Aktaş'a, bu fedakarlığı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Yılın Dedesi" ödülüne layık görülerek, plaket takdim edildi.

İrfan Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, torununun 7 yaşında geçirdiği kas hastalığı sonucu engelli olduğunu söyledi.

Teneffüste bahçede gezdiriyor

Torununun iki bacağının da tutmadığını belirten Aktaş, şunları anlattı:

"Anaokulu ve birinci sınıfa kendisi gidip geliyordu. Ancak 2'nci sınıfa başlamadan bu rahatsızlık oluştu. Ben de emekliye ayrılarak torunumu okula götürüp getirmeye başladım. Beraber servise biniyoruz ve kucağımda torunumu sınıfına kadar çıkarıyorum. Sınıfa bırakınca da okuldan ayrılmıyorum. Teneffüs saatlerinde de torunumu alıp bahçede gezdiriyorum. Bu, torunumla ikinci karne heyecanımız. Çok mutluyum. Torunum 3'üncü sınıfı da bitirdi. Dersleri de çok iyi. Allah'a şükür bu fedakarlığımızı boşa çıkarmıyor."

HABERE YORUM KAT