1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Engelliler Haftası
Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenledi.Kurumun bahçesinde düzenlenen...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenledi.

Kurumun bahçesinde düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Kırıkkale Üniversitesi tarih bölümü öğrencisi görme engelli Süleyman Saltık yaptı.

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, burada yaptığı konuşmada, bu hafta boyunca gerçekleşecek etkinliklerdeki temel amacın, halkın engellilerin karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmesini sağlamak ve farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak temel amaçları olduğunu belirten Vali Haktankaçmaz, şöyle konuştu:

"Engellilerimizin kazandıkları başarıları bütün insanlarımıza duyurarak bir bilinç oluşturmak gerekir. Engelli olmasına rağmen sporda, sanatta, eğitim ve birçok alanda sayısız başarılara imza atmış kardeşlerimi buradan şahsım adına tebrik ediyor ve hayranlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu tür etkinliklerle umarım engellilerimizin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar giderek daha da çözüme kavuşarak, engellilerimize verilen desteklerin giderek artmasını temenni ediyorum."

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu ise, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Program, katılımcılara verilen ikramın ardından son buldu.

HABERE YORUM KAT