1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'a yönelik o kampanyanın ardından PKK çıktı
Erdoğan'a yönelik o kampanyanın ardından PKK çıktı

Erdoğan'a yönelik o kampanyanın ardından PKK çıktı

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Almanya'da yapılan suç duyurusunun PKK lobisi tarafından başlatıldığını ve Alman Sol Parti milletvekilleri tarafından desteklendiğini belirtti.

A+A-

Yeneroğlu, güneydoğuda terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, emniyet mensupları ve bürokratlar hakkında Almanya'da yapılan suç duyurusu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı Almanya'da suç duyurusu kampanyası başlatan yapının, terör örgütü PKK'nın yan kuruluşlarıyla işbirliği yapan ve PKK'yı meşrulaştırma çabası içerisinde olan PKK'nın lobi örgütü olduğunu ifade etti.

"Şaşırtıcı olanın, ciddi Alman medya kuruluşlarının da bu propagandaya destek vermesi olduğuna işaret eden Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suç duyurusuna MAF-DAD isimli bir derneğin öncülük ettiğine dikkati çekti.

Yeneroğlu, bu dernek, her ne kadar kendisini resmi olarak demokratik ve kanunlara bağlı olarak tanıtsa da Almanya ve Avrupa'da yasak bir terör örgütü olan PKK için lobi çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

MAF-DAD Derneğinin, PKK'nın, AB'nin terör listesinden çıkartılmasını talep ettiğini, PKK'nın çatı kuruluşları olan NAV-DEM (eskiden YEK-KOM) gibi yapılarla işbirliğinde bulunduğunu vurgulayan Yeneroğlu, şöyle devam etti:

"MAF-DAD aynı şekilde 2011 yılı Kasım ayında da bir suç duyurusunda bulunmuştu. Anlaşılan, örgüt konjonktürel fırsatı kullanmayı amaçlıyor ve Cumhurbaşkanımızın şahsı üzerinden kurgulanan Türkiye karşıtı söylemlerden fayda sağlamak ve kendinden söz ettirmek istiyor. Bu gelişmede şaşırtıcı olan, ciddi Alman medya kuruluşlarının aşikar olan bu propaganda aksiyonunda yer almaları ve böyle terör örgütüyle ilişkili yapılara platform sunmalarıdır.

Aynı şekilde şaşırtıcı olan, az veya çok tanınmış şahsiyetlerin ve kuruluşların böylesine kirli bir kampanyaya isimlerini vermeleridir. Büyük ihtimalle derneğin 'kamu yararına çalışan dernek' statüsüne sahip olması onları yanıltmaktadır ki derneğin bu statüye sahip olabilmesi ayrı bir skandaldır. Bu vahim durumdan hareketle, Alman Federal Hükümetini, PKK'ya yakın yapılara yapılan finansal desteği durdurmaya ve bu tür dernekleri daha fazla 'kamu yararına çalışan dernek' statüsüyle meşrulaştırmamaya davet ediyoruz."

Mustafa Yeneroğlu, bu son olayın, Almanya'daki PKK yasağının uygulamada ne anlama geldiğini gösterdiğini belirtti.

Yıllardan beri terör örgütü PKK'yı destekleyerek kirli kampanyada yer alan ve böylelikle Alman Ceza Kanununun 129. maddesinin 5. fıkrasına göre suç işleyen Alman Sol Parti milletvekillerinin durumunun da hiç şaşırtmadığına işaret eden Yeneroğlu, şunları kaydetti:

"Terör örgütü PKK'ya silah kuryeliği yaparak destek olma suçlamasına karşı mahkemede kendini savunacak olan HDP'li milletvekilinin, suç duyurusunu yapanlar arasında olması da anlaşılan bu malum çevre için bir şey ifade etmiyor ve bu süreçte farklı kesimlerin yer aldığı fotoğrafı tamamlıyor. Cumhurbaşkanımıza yönelik Almanya'da yapılan suç duyurusu PKK lobisi tarafından başlatıldı ve Alman Sol Parti milletvekilleri tarafından destekleniyor."

HABERE YORUM KAT