1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'ın açıklamasını duyuran Hande Fırat Külliye'de
Erdoğan'ın açıklamasını duyuran Hande Fırat Külliye'de

Erdoğan'ın açıklamasını duyuran Hande Fırat Külliye'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi halka mesajını cep telefonuyla CNN Türk'ten Türkiye'ye duyuran sunucu Hande Fırat'ı Beştepe'de kabul etti.

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunmuş, tüm Türkiyeülkede neler yaşandığını öğrenebilmek için televizyonları başına toplanmıştı.

İLK MESAJI TÜM TÜRKİYE'YE ULAŞTIRDI

Tarihi açıklama, CNN Türk ekranlarında yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile FaceTime'dan iletişime geçen gazeteci Hande Fırat, Erdoğan'ın darbe girişimi hakkındaki ilk mesajlarını canlı yayında Türkiye'ye ulaştırdı.


Gerek gazetecilik başarısı olarak öne çıkan gerekse darbeyi önlemede çok önemli bir hamle olan tarihi röportaj, Hande Fırat'ın çabasıyla ekranlara geldi.

HALK DİRENİŞİNE ÖN AYAK OLDU

Hande Fırat'ın FaceTime üzerinden Erdoğan'la yaptığı röportajın ardından halk sokaklara döküldü, darbecilerin tankına, topuna ve kurşunlarına rağmen darbeyi önledi.

HANDE FIRAT BEŞTEPE'DE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesindeki gazetecilik başarısıyla beraber vatansever tavrı ve yardımı nedeniyle Hande Fırat'ı kızıyla birlikte Külliye'de ağırlayarak, kendisini onurlandırdı.

HABERE YORUM KAT