1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'ın konuşması Akar'ı duygulandırdı
Erdoğan'ın konuşması Akar'ı duygulandırdı

Erdoğan'ın konuşması Akar'ı duygulandırdı

Şehit ve gazi yakınlarını Beştepe'de ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar yemeğinin ardından konuşma yaptı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ve gazi yakınlarını Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladı.

İftar yemeğinin ardından burada bir konuşma yapan Erdoğan, İstanbul Vezneciler'deki saldırıya çok sert tepki gösterdi, "O gün İstanbul'u işgal etme özlemiyle gelenler bugün de terör örgütünü maşa olarak kullanıyorlar. Haçlı seferlerinde yarım kalan hayallerini bugün terörle tamamlamak istiyorlar"ifadelerini kullandı.

GENELKURMAY BAŞKANI'NI DUYGULANDIRAN SÖZLER

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının bir bölümünde Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar'ı duygulandırdı.

duygulandi.jpg

İşte o konuşma: 

İki gün önce Genelkurmay Başkanım ile bir aradaydık. Gazetelerde bir resim çıkmıştı: Binbaşı Necmettin. Binbaşı Necmettin, üşüyen yavruyu kendi avuçlarından, o ruhundan gelen sıcak buhar ile ısıtmaya çalışıyordu. Ondan bir müddet sonra gözlerinden yaralandı, GATA'ya getirdiler. GATA'da kendisiyle komutanımız bir görüşme yaptı. Kendisine 'Hadi kırsala' deyince de emriniz olur komutanım dedi.

duygulandi-2.jpg

Bana bunu anlatınca  'Telefonu var mı komutanım." dedim, 'Hemen bağlayalım" dedi. Ben de kendisini telefonla aradım. Yarın da inşallah ziyaretine gideceğim. Muhabbetimizi yaptık, 'Bak komutanın seni kırsalda bekliyor.' dedim. 'Emri olur' dedi. İşte şehadete iman, şehadete koşmak budur. Çanakkale'de yedi düvele karşı koyan inanç işte budur.

HABERE YORUM KAT