1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ereğli’de Mehmet Akif Ersoy Konferansı
Ereğli’de Mehmet Akif Ersoy Konferansı

Ereğli’de Mehmet Akif Ersoy Konferansı

Ereğli Belediyesinin katkıları ile Kültür ve Spor Merkezinde “İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama” konulu konferans düzenlendi.

A+A-

Konferansta katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı ÖZKAN Özgüven, İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif’İ anmaktan öte onu ve savunduğu değerleri anlamanın önemine dikkat çekti.

Sosyal Belediyecilik adına yürüttüğü yüzlerce anlamlı çalışma ile birçok başarıya imza atan Ereğli Belediyesi, bu kez de İstiklal Mücadelesinde büyük emek harcayan ve İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama konulu konferans düzenledi. Ereğli Kültür ve Spor Merkezinde gerçekleştirilen Prof. Dr. Caner Arabacı’nın konuşmacı olarak katıldığı “Akif’i Anmak ve Anlamak” konulu konferansa İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı Özkan Özgüven, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Uzun, Belediye Başkan Yardımcıları Lokman Göktaş ve Agâh Taşkın ile birlikte Siyasi Partilerin İlçe Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Hatice Sulak Erkek Kur-an Kursu Öğreticisi Adnan Nergiz tarafından Kur-an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı ise Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven gerçekleştirdi. Sözlerine katılımcıları selamlayarak başlayan Başkan Özgüven, İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif’İ anmaktan öte onu ve savunduğu değerleri anlamanın önemine dikkat çekti.

Batılı güçler tarafından “Hasta Adam Osmanlı” olarak nitelendirilen cihan hükümdarlığının başlatılan milli mücadele ile Türkiye Cumhuriyeti Devletine dönüşmesinde aktif rol alan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ile Milli Şair Mehmet Akif’İ rahmet ve minnet ile anan Başkan Özgüven, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Böylesine özel ve güzel bir programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Prof. Dr. Caner Arabacı olmak üzere herkesi kutladı.

Konuşmaların ve İstiklal Marşımızın minik yürekler tarafından okunmasının ardından Prof. Dr. Caner Arabacı konferans verdi.

konferansi-2.jpg

HABERE YORUM KAT