1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergin Ataman: Fransa'yı yenebileceğimizi düşünüyorum
Ergin Ataman: Fransa'yı yenebileceğimizi düşünüyorum

Ergin Ataman: Fransa'yı yenebileceğimizi düşünüyorum

A Milli Erkek Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, final serisinde mücadele eden oyuncuların da katılımıyla, en iyi noktaya gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

A+A-

A Milli Erkek Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, final serisinde mücadele eden oyuncuların da katılımıyla, en iyi noktaya gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ergin Ataman, turnuvanın en iyi beş numara rotasyonunun milli takımda olacağını ve oyun kurucu pozisyonunun eleme yapma konusunda en çok güçlük çekeceği nokta olacağını aktardı.

Dış otoriteler tarafından Fransa'dan sonra Türkiye ve Kanada'nın favori görüldüğünü ve önceliklerinin aşama aşama düşünmek olduğunu dile getiren Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanada, potansiyeli olan tehlikeli bir takım ve bizim için kapalı bir kutu. Turnuvanın favori takımı Fransa ile yarı finalde ya da finalde karşılaşırsak kazanmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şimdiden olası bütün rakiplerimizi incelemeye aldık ve onların hazırlık maçlarının tamamını da izleyip analiz edeceğiz. Geçen sene Avrupa Şampiyonası'nda Fransa'ya çeyrek final öncesinde kaybettik ama otuz bin kişinin önünde, ev sahibi Fransa'ya kaybettiğimizi hatırlatırım. Üstelik Filipinler'e geçen sene ile aynı kadroya sahip olarak gelebileceklerini de düşünmüyorum. Kimsenin saha avantajı olmayacak. Ben iyi çalışıp iyi bir maç çıkardığımız takdirde Fransa'yı yenebileceğimizi düşünüyorum."

HABERE YORUM KAT