1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eroğlu: “Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var”
Eroğlu: “Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var”

Eroğlu: “Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Bizi kimse şu masalı anlatmasın: "Bu olay FETÖ ve onun ihanet şebekeleri tarafından tek başına yapılmıştır"...

A+A-

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Bizi kimse şu masalı anlatmasın: "Bu olay FETÖ ve onun ihanet şebekeleri tarafından tek başına yapılmıştır" Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var" dedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetine ara vermeden devam eden vatandaşlara Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuşma yaptı. Başkan Eroğlu, son 15 yılda Türkiye'nin birçok badireler atlattığına dikkat çekerek, "Türkiye ekonomisi, eğitimi, sağlığı ile çağ atladı. Türkiye mazlumların sesi oldu, büyüdü gelişti ve birilerinin artık ağzında lokma olmadı. Bunun içindir tüm bu oyunlar. Bunu da böyle bilelim" diye konuştu.

Türkiye'de yapılan darbe girişimin perde arkasındaki dış güçler olduğunu ileri süren Başkan Eroğlu, "Bizi kimse şu masalı anlatmasın: "Bu olay FETÖ ve onun ihanet şebekeleri tarafından tek başına yapılmıştır." Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Hangi oyunlar metotlarla gelinirse gelinsin Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bizim iman dolu göğsümüz, Cenab-ı Allah'ımız var. Allah'tan başka galip yoktur diyoruz. Irak'ın işgali, Yemen'in bölünmeye çalışılması, Suriye'nin kaos ortamına sürüklenmesi, Mısır'daki darbe bu oyunun bir parçasıdır. Bugün Suriye İran arasında çıkartılmaya çalışılan savaş bunun parçasıdır. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar bunun bir parçasıdır. Onun için son kale olan Türkiye'yi düşürmek istiyorlar. Düşüremeyecekler, Allah'ın izni ile bu milletle bu memlekette sizlerle hep beraber dimdik şekilde duracağız. Demokrasimize, seçilmişlerimize, Cumhurbaşkanımıza, Meclisimize sahip çıkacağız. Asla bu vatanın bir karış toprağını vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Akşam saatlerinden günün ilk ışıklarına kadar meydanları bırakmayan vatandaşlar İl Müftlüğü organizesinde Alipaşa Camisi müezzinleri tarafından okunan ilahiler dinledi, dualar okudu. Çadırların kurulduğu meydanda vatandaşlar çocukları ile birlikte sabahladı. Vatandaşlara dev semaverler den çay ikram edildi, bazı esnaflarda çeşitli ikramlar yaptı.

Eroğlu: “Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var”

Eroğlu: “Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var”

HABERE YORUM KAT