1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erol Evgin: Parmak basanla eşit sayılmak adaletsizlik
Erol Evgin: Parmak basanla eşit sayılmak adaletsizlik

Erol Evgin: Parmak basanla eşit sayılmak adaletsizlik

Ünlü şarkıcı Erol Evgin, verdiği bir röportajda büyük ayrımcılığa imza atarak, "Okumamış abla muhtarını seçsin, okumuş olan da belediye başkanını" dedi.

A+A-

Erol Evgin, demokrasinin Türkiye için fazla olduğunu, parmak basan biriyle 3 üniversite okumuş birinin eşit olamayacağını söyledi.

Habertürk'ten Balçiçek İlter'e konuşan Evgin, "Okumamış olanlar muhtarını seçsin, eğitimli olan belediye başkanını seçsin" diyerek, bu şekilde eşitliğin sağlanabileceğini söyledi.

"OYUNA PARMAK BASANLA EĞİTİMLİ OLANIN BİRER OY HAKKI OLMASI ADALETLİ Mİ?"

"Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız... Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.

"OKUMAMIŞ ABLA MUHTARINI SEÇSİN"

Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum