1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erzurum'da 1040 öğrenciyi sevindiren yardım
Erzurum'da 1040 öğrenciyi sevindiren yardım

Erzurum'da 1040 öğrenciyi sevindiren yardım

ETSO, kentteki ilköğretim okullarında eğitim gören ve aralarında Afganistan ile Suriyeli çocukların da olduğu ihtiyaç sahibi 1040 öğrenciye giyecek ve kırtasiye yardımında bulundu

A+A-

ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasınca (ETSO), kentte ihtiyaç sahibi 1040 öğrenciye giyecek ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanvekili Muharrem Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, oda olarak her yıl öğrencilere eğitim yardımı yaptıklarını söyledi.

Bu eğitim öğretim döneminde de kent genelindeki 16 ilköğretim okulunda belirlenen 1040 öğrenciye yardım yapıldığı ifade eden Özdemir, "Okul yetkilerince yapılan tespitin ardından hazırladığımız giyecek ve kırtasiye yardımları okul müdürlerine teslim edildi. Eğitim yardımlarını her yıl düzenli olarak yapıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere 40 bin lira tutarında yardım ulaştırıldı." dedi.

Özdemir, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Afganistan ile Suriyeli ailelerin çocuklarına da okul yardımlarını ulaştırdıklarını belirtti.

Muharrem Özdemir, öğrencilere ayakkabı, mont ve kırtasiye yardımının yapıldığını söyledi.

HABERE YORUM KAT