1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eşi çalışamayan kadın pide ustası oldu
Eşi çalışamayan kadın pide ustası oldu

Eşi çalışamayan kadın pide ustası oldu

Samsun'da yaşayan 2 çocuk annesi Ünzile Selen, eşi geçirdiği rahatsızlık nedeniyle çalışamayınca pide salonu açarak ailesinin geçimini üstlendi.

A+A-

Samsun'un Atakum ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Ünzile Selen, eşi geçirdiği rahatsızlık nedeniyle çalışamayınca pide salonu açarak ailesinin geçimini üstlendi.

Selen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi Faruk Selen yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle çalışamaz duruma gelince zor günler geçirdiklerini söyledi.

Ailesini geçindirmek için ne yapabileceğini düşündüğünü dile getiren 40 yaşındaki Selen, "Çocukluğumda köydeki evimizin bahçesinde fırın vardı. Orada ekmek ve pide yapardık. Eşim hasta olunca elim yatkın olduğu için pide ustalığı yapabileceğimi düşündüm. Bir pide ustasının yanında çalışmaya başladım. 3 yıl burada çalışarak işi iyice öğrendim." dedi.

Daha sonra 6 yıl kadar önce kredi çekerek pide salonu açtığını, çocuklarının da işte kendisine yardımcı olduğunu belirten Selen, başlarda zorlandığını ancak zamanla profesyonelleştiğini vurguladı.

Müşterilerin önceleri bir kadının kuşbaşılı, kıymalı pide ya da lahmacun yaptığını görünce şaşırdığını, iyi yapamayacağını düşündüklerini anlatan Selen, şöyle devam etti:

"Pide yapamayacağımı düşünenler, şimdi özel sipariş veriyor. Özellikle bayan müşteriler beni tercih ediyor. Çevredeki iş yerlerinde çalışan bayanlar, öğle yemeklerini burada yiyor. Herkesin sevgi ve ilgisi var. Borç alarak ve kredi çekerek kurduğum iş yerinde şimdi bütün borçlarımı ödedim. Ailemin geçimini buradan sağlıyorum."

Selen, eşinin garsonluk yaparak kendisine yardımcı olduğunu belirterek hem sevdiği işi yaptığını hem de ailesini geçindirmenin mutluluğunu yaşadığını aktardı.

Faruk Selen ise belinde meydana gelen rahatsızlıktan dolayı çalışamadığını, sadece eşine bazı işlerinde yardımcı olabildiğini söyledi.

Çalışamaz hale gelince eşi ile ne yapabileceklerini düşündüklerini anlatan Selen, "Pide salonu açmak eşimin fikriydi. Benim biraz endişelerim vardı ancak çok ısrar edince, yapacak başka bir şeyimiz de olmayınca bu işe başladık. İlk başlarda zorlandı ancak şimdi çok güzel pide yapıyor. Pideleri birçok ustadan daha lezzetli ve kaliteli." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT