1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski MHP'li: Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz
Eski MHP'li: Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz

Eski MHP'li: Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz

Kemer Belediye Başkanı Gül, CHP'ye geçme kararı aldığını belirterek, "Biz aileden gelme CHP'liydik. Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz." dedi.

A+A-

Antalya'da MHP'den istifa eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP'ye geçme kararı aldığını belirterek, "Biz aileden gelme CHP'liydik. Zamanında belediye başkanlığı da yaptım. Ama bazı olaylar nedeniyle ayrılığımız olmuştu. Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz." dedi. 

Düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine ev verme teklifinin ardından kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edildikten sonra MHP'den istifa eden Kemer Belediye Başkanı Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin aslında "aileden gelme CHP'li" olduğunu söyledi.

Yaşananların ardından CHP'ye dönme kararı aldığını ifade eden Gül, bu kararında CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Semih Esen ve İlçe Teşkilatı Başkanı Erdem Cesur'un etkili olduğunu dile getirdi.

"Terbiyesini gördüğümüz partide siyaset yapmaya devam edeceğiz"

İki dönem boyunca MHP'den belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Gül, şöyle konuştu:

"Biz aileden gelme CHP'liydik. Zamanında belediye başkanlığı da yaptım. Ama bazı olaylar nedeniyle ayrılığımız olmuştu. Terbiyesini aldığımız CHP'ye döndüğümüz için mutluyuz. Yetiştiğimiz ve terbiyesini gördüğümüz partide siyaset yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde il teşkilatının alacağı kararla rozet takma işi olacak. Kemer'e ve halkımıza hayırlı olsun. Daha önce ayrıldığımız zaman CHP seçmeni üzülmüştü. Biz de üzülmüştük. Ama artık muhabbetimiz devam edecek."

HABERE YORUM KAT