1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Esnaflardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bizi silahlandırın’ çağrısı
Esnaflardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bizi silahlandırın’ çağrısı

Esnaflardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bizi silahlandırın’ çağrısı

Malatya'da bir grup esnaf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak olası bir tehlike karşısında vatanı savunmak için kendilerine silah verilmesi çağrısında bulundu.

A+A-

Malatya'da Efe İş Merkezinde bulunan esnaflar 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ikinci dalgasına ve ülkeye yapılacak herhangi bir saldırıya karşı vatanı ve milleti savunmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak, kendilerini silahlandırmasını istedi. 2 gün önce mektuplarını posta yoluyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderen esnaflar, silahlandırılma isteklerinin bazıları tarafından kanunsuz olarak görülebileceğini ancak bu durumun gönüllü askerlik ya da koruculuk gibi düşünülmesi gerektiğini belirtti.

Esnaflar adına bir açıklama yapan Hacı Bayram Köroğlu, amaçlarının yalnızca vatanı korumak olduğunu dile getirerek, "Biz vatandaşlar olarak bu hain girişime karşı ellerimizde sadece bayraklarla meydanlara indik. Ama o hainler Ankara, İstanbul gibi yerlerde ellerinde tek silahı bayrak olan vatandaşlara silahlarla bombalarla karşılık verdiler ve yüzlerce şehidimiz oldu. Bu da bizim içimizi yaktı. Şimdi biz bir daha böyle bir ihanet içerisine girmek isteyen hainlere ve bu ülkeye kast edecek düşmanlara karşı Cumhurbaşkanımızdan bizi silahlandırmasını istiyoruz. Biz bu silahlarla yalnızca vatanımızı savunacağız" ifadelerini kullandı.

Bu durumun kanunsuz olduğunu ancak bunun gönüllü bir askerlik gibi düşünülmesini gerektiğini kaydeden Köroğlu, "Belki bazıları, eğer halk silahlanırsa kanunsuzluk ortaya çıkar, küçük problemde bile birbirlerine silah çeker diye düşünebilir ama biz bunun bir gönüllü askerlik gibi düşünülmesini istiyoruz, bir nevi koruculuk gibi. Silahlarımızı sadece vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için kullanmak ve ülkemizin en zor gününde asker ve polislerimizle birlikte omuz omuza ülkemizi savunmak istiyoruz. Verilen silahları aksi bir şekilde kullananlar içinse en ağır cezanın verilmesini istiyoruz. Zaten söz konusu vatan, millet ve bayrak olursa kimse kendisine zimmetli olan silahı suç olarak kullanmaz. Biz Cumhurbaşkanımıza buradan bir kez daha sesleniyoruz, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğine kimsenin bir daha kast etmemesi ve ülkemizi bölmeye kimsenin cesaret edememesi için bizleri silahlandırın. Bunu da hukuk ve kanun çerçevesinde yapın. Mesela, askeriye de olduğu gibi. Hani askeriye de devlet tarafından bütün askerlere silah verilir, bu silah ve verilen mermiler kişiye zimmetleşirse, sizler de öyle yapın. Eğer bizlere silah verilirse emin olun ki, ne içteki hainler ne de dışarıdaki iş birlikçileri devletimize bir daha değil darbe yapmak, darbe yapmayı aklının ucundan bile geçiremez" şeklinde konuştu.

Esnaflardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bizi silahlandırın’ çağrısı

HABERE YORUM KAT