1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ev hanımıydı 'patron' oldu
Ev hanımıydı 'patron' oldu

Ev hanımıydı 'patron' oldu

Yozgat'ta, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan aldığı destekle evinin altında bulunan boş dükkanı mantar üretim alanına dönüştüren girişimci Fatma Efsunlu, patron oldu.

A+A-

Boğazlıyan ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi 38 yaşındaki Fatma Efsunlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mantar üretim işine girmeden önce uzun süre araştırma yaptığını söyledi.

Eşinin ve çevresindekilerin yönlendirmesiyle kolları sıvadığını aktaran Efsunlu, TKDK'dan aldığı destekle evinin altında bulunan boş dükkanda mantar üretmeye başladığını ifade etti.

Efsunlu, ilk yıl 3 ton mantar üreteceklerini dile getirerek, "Belediyemiz ilçedeki pazarda yer tahsis etti. Çevre pazarlarda da satış yapmayı düşünüyoruz. Boğazlıyan Şeker Fabrikası ile anlaştık, yüklü miktarda ürünü oraya satacağız. Bir de cips fabrikasıyla anlaştık. Onlar da yüklü miktarda mantar alacak. Ayrıca ilçedeki çeşitli fabrikaların yemekhane bölümlerine de mantar vereceğiz." diye konuştu.

Kendisi gibi evde oturan kadınlara devlet desteklerinden yararlanmasını öneren Efsunlu, "Tesisin yapımında öz sermayemden az bir para harcadım. Tesisin maliyeti 40 bin lirayı buldu. Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun." dedi.

HABERE YORUM KAT