1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Evdilek yaylası turizme kazandırılacak
Evdilek yaylası turizme kazandırılacak

Evdilek yaylası turizme kazandırılacak

Erdemli'nin en yüksek mahallelerinden biri olan, doğal su kaynakları ve doğal ortamı ile gidenleri büyüleyen Evdilek Mahallesi'nin turizme kazandırılacağı bildirildi.

A+A-

İlçedeki gazetecilerle birlikte Evdilek yaylasını ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin her köşesini cennet olarak nitelendirerek, "Toroslar'ın zirvesinde, su kaynakları, doğal yapısı ve tarihi dokusu ile insanı büyüleyen ve keşfedilmeyi bekleyen Evdilek'de, gerekli altyapı hizmetlerini tamamlayarak turizme kazandıracağız. Şehir merkezi ve sıfır rakımda ne yapıyorsak Toroslar'ın zirvesi 2 bin 500 rakıma da aynı hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz" dedi.

Erdemli Belediyesi olarak bütün noktalara yetişmeye ve hizmet götürmeye çalıştıklarını kaydeden Tollu, "Evdilek, sadece yazları, 3 ay gibi bir sezonu olmasına rağmen, özellikle buranın havasını, suyunu bilenlerin günübirlik ziyaretleri sırasında rahat etmeleri ve temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Burada gördüğümüz en öncelikli ihtiyaç tuvalet. Buraya su kaynaklarımızı da korumak adına sızdırmaz tuvaletler yapacağız. Büyükşehir Belediyesi yolların altyapısını tamamlamış durumda. İnşallah takibini sağlayarak yollarının da tamamlanmasını sağlayıp daha çok insanımızın bu güzelliklerden faydalanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Erdemli'nin her köşesini turizme kazandıracaklarını söyleyen Tollu, "Yeryüzündeki cennet köşelerden birisi olan Erdemli'nin her yönden gelişmesi için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Halka hizmet, Hakka hizmettir düsturu içerisinde bu çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Erdemli hizmetlerin en güzeline layıktır. Bizde Erdemli'nin bir hizmetkarı olarak bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Evdilek yaylası turizme kazandırılacak

HABERE YORUM KAT