1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evlenmek için '06.06.2016'yı seçtiler
Evlenmek için '06.06.2016'yı seçtiler

Evlenmek için '06.06.2016'yı seçtiler

Kahramanmaraş'ta 35 çift, evlenmek için hem ramazan ayının ilk günü, hem de ay, gün ve yılı 6 rakamından oluşan 06.06.2016 tarihini seçerek ömür boyu mutluluk için "Evet" dedi.

A+A-

Evlilik hazırlığı yapan 35 çift, ay, gün ve yılı 6 rakamından oluşan 06.06.2016 tarihi ile "hayırlı bir evlilik" dileği için ramazanın ilk gününü seçti.

Hayatlarının dönüm noktası olan nikah tarihlerine bir anlam katarak bu günü unutulmaz bir tarih olarak seçen Kahramanmaraş'ta 35 çift, Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyesi nikah salonlarında düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Onikişubat Belediyesi evlendirme memuru Cafer Aras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, normalde ramazan ayının ilk günleri nikahlarının olmadığını söyledi.

Ramazanın ilk günü bu yıl 06.06.2016 tarihine denk geldiği için çiftlerin kendilerine başvuruda bulunduğunu belirten Aras, "Onikişubat Belediyesi olarak bugün 15 çiftimizi evlendireceğiz. Çiftlerimizin hayat boyu hatırlayacağı özelbir gün olacağı için ramazanın ilk gönünde bunların nikahını yapmak istedik. Evlenen çiftlerimize mutluluklar diliyoruz." dedi.

Özel tarihi seçenlerden Yüksel Kılınç ise ramazan ayının ilk günü olduğu için böyle bir tarihi aldıklarını söyledi.

Ayşe Kılınç ise çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Okan Kölük de nikahlarının özel bir günde başlamasını istediklerini belirterek, "Bu tarihin özel kalması için de bugünü seçtik. Düğün tarihimizde aynı şekilde özel bir günde olacak." diye konuştu.

Bolu Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü Nikah Salonu'na gelen 16 çift de evlenmek için hem ramazan ayının ilk günü, hem de ay, gün ve yılı 6 rakamından oluşan 06.06.2016 tarihini seçerek ömür boyu mutluluk için "Evet" dedi.

HABERE YORUM KAT