1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evliliklerinde 60 yılı dolduran çift gençlere örnek oluyor
Evliliklerinde 60 yılı dolduran çift gençlere örnek oluyor

Evliliklerinde 60 yılı dolduran çift gençlere örnek oluyor

Yozgat’ta, Ahmet ve Neriman Ökçü çifti, karşılıklı sevgi ve hoşgörüyle huzur içinde yürüttükleri 60 yıllık evlilikleriyle gençlere örnek oluyor.

A+A-

Çocuklarını evlendirdikten sonra baş başa kalan Ahmet (84) ve Neriman Ökçü (70) çiftinin birbirlerine bağlılıkları Yeşilçam'ın aşk filmlerini aratmıyor.

Çocukluğundan beri saza olan tutkusunu hiç yitirmeyen Ahmet Ökçü, 60 yıllıkyol arkadaşını sabahları türkü söyleyerek uyandırmayı ihmal etmiyor. Birlikte hoş vakit geçiren çift, spor yaparak dinç kalıyor ve adeta gençlere taş çıkartıyor.

Ahmet Ökçü, Ankara’da bir akraba ziyaretinde gördüğü eşi Neriman ile evlenme isteğini ailesiyle paylaştığını ancak eşinin yaşı küçük olduğu için annesinin tavsiyesiyle bu kararını bir süre ertelediğini söyledi.

Askerden geldikten sonra Neriman’ı babasından istediklerini ve olumlu yanıt aldıklarını anlatan Ökçü, "Rahmetli kayınpeder kapının yanında duruyordu. Gittim yanına, 'Mehmet amca, ben kızınla evlenmek istiyorum, sen ne diyorsun?' diye sordum. O da, 'Zaten koluna almış getirmişsin, ben ne diyeyim oğlum, verdim gitti' dedi. O şekilde nişanlandık." dedi.

"Evlilikte matematiğinizi iyi yapacaksınız"

Yeni evlenen gençlere tutumlu ve anlayışlı olmaları tavsiyesinde bulunan Ökçü, şunları kaydetti:

"Allah bize her şeyi verdi çok şükür. Yeter ki azmedin, azmederseniz Allah verir. Bir de evlilikte matematiğinizi iyi yapacaksınız. Yorganına göre ayağını uzatacaksın. O zaman Allah seni kimseye muhtaç etmez."

"En önemli şey saygı"

Neriman Ökçü de evlilikte en önemli şeyin saygı olduğunu aktararak, şunları söyledi:

"Birlikte de piknik yapmayı ihmal etmeyiz. Sabahları kalktığımda kahvaltımızı hazırlarım. Birlikte kahvaltımızı yaparız. Sonra evin işlerine koyulurum. Ahmet de soba yakar, onun işi o. Bahçeyi süpürür. Sabahleyin ben kahvaltı hazırlarken o saz çalıp türkü söyler. Her sabah aynı şeyi yapar. Mutlu, mesut bir şekilde hayatımızı sürdürüyoruz."

HABERE YORUM KAT