1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Fair-Play Üniversiteler Kervanı BEÜ’de
Fair-Play Üniversiteler Kervanı BEÜ’de

Fair-Play Üniversiteler Kervanı BEÜ’de

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) dünya çapında ses getiren ve CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) tarafından Şeref Diploması ile onurlandırılan Fair...

A+A-

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) dünya çapında ses getiren ve CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) tarafından Şeref Diploması ile onurlandırılan Fair Play Üniversiteler Kervanı "İyiye, doğruya, güzele" sloganı ile Fair Play kavramını ve ruhunu ülke genelinde yaygınlaştırmayı amaçlayan Fair Play Üniversiteler Kervanı Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliği ile etkinlik gerçekleştirecek.

Fair Play'in geleceğin spor insanlarına benimsetilmesi ve onların vasıtasıyla ülke sporuna katkıda bulunulması hedeflenen panel, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü 10.30'da Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi B Konferans Salonunda gerçekleştirecek. TMOK Fair Play Kervanı'nın Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştireceği Panelde, TMOK Duayen üyesi Fair Play Komisyonu Başkanı, Uluslararası fair Play Birliği (CIFP) Yönetim Kurulu Üyesi , Avrupa fair Play Birliği Başkan Yardımcısı, Spor Yazarı ve Türk Spor Ajansı sahibi Erdoğan Arıpınar'ın yanısıra Fair-Play Komisyonu üyeleri katılacak olup yine etkinlik kapsamında Dünya Fair Play Karikatür Sergisi açılacak. Ayrıca, Fair-Play'i anlatan kitap ve broşür gibi basılı materyaller öğrencilere dağıtılacak.

Organizasyonda Fair Play'in anlamı, felsefesi, nasıl ortaya çıktığı, dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen örnekleriyle anlatılacak. Fair Play Üniversiteler Kervanı üyeleri, 10 Mayıs Perşembe saat 14.00'te Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve ardından Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'i ziyaret edecek ve birer anı şildi ile Fair Play hizmet madalyası takdim edecek. Kervan, 10 Mayıs Perşembe sabahı saat 09.00'da Bülent Ecevit Üniversitesi'ni ziyaret ederek anı şildi ve Fair Play'e hizmet madalyası sunacak.

İHA

HABERE YORUM KAT