1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Felluce'de DAEŞ 100 genci bilinmeyen bir yere götürdü'
'Felluce'de DAEŞ 100 genci bilinmeyen bir yere götürdü'

'Felluce'de DAEŞ 100 genci bilinmeyen bir yere götürdü'

Felluce'deki aşiret liderlerinden Cerisi, "Felluce'de evlere baskın düzenleyen DAEŞ militanları 100 genci alıkoyarak, bilinmeyen bir yere götürdü." dedi.

A+A-

Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in Felluce kentinde 100 genci bilinmeyen bir yerde alıkoyduğu bildirildi.

El-Enbar vilayetine bağlı Felluce'deki aşiret liderlerinden Mecid el-Cerisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ'e ait 20 araçta bulunan yaklaşık 150 militanın Felluce'ye gelip evlere baskın düzenleyerek, 100 genci alıkoyduğunu ve bilinmeyen bir yere götürdüğünü söyledi.

DAEŞ militanlarının söz konusu gençleri sakal bırakmadıkları bahanesiyle alıkoyduğunu belirten Cerisi, "DAEŞ militanları, baskın sırasında bölge halkına hakaretler etti ve Irak güçlerine karşı onları desteklemediğimiz için bizi korkaklıkla suçladı." dedi.

Cerisi, DAEŞ militanlarının kentin merkezinde güvenlik güçlerinin saldırıları sonucu yaşadığı çöküş nedeniyle Felluce halkına baskı yapmaya başladığını ifade etti.

574 aile Felluce'den kaçtı

Öte yandan, Irak Göç ve Göçmenler Bakanlığı, DAEŞ'in kontrolünde bulunan Felluce'yi geri almak amacıyla geçen hafta başlatılan operasyonlardan bu yana 574 ailenin bölgeden kaçtığını duyurdu.

HABERE YORUM KAT