1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fethullah Gülen’den bir kriptolu saldırı mesajı daha mı?
Fethullah Gülen’den bir kriptolu saldırı mesajı daha mı?

Fethullah Gülen’den bir kriptolu saldırı mesajı daha mı?

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, "Gülen’den bir kriptolu saldırı mesajı daha mı?" başlıklı yazısında bir sonraki darbe üssünün 152. Filonun bulunduğu Merzifon 5. Ana Jet Üssü olabileceğini savundu. İşte Uğur'un yazısındaki dikkat çeken ayrıntılar...

A+A-

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'un "Gülen’den bir kriptolu saldırı mesajı daha mı?" başlıklı yazısı şöyle;
Bu adamın alçaklığını 24 Mart tarihinde yazmıştım. Başlığı da “Gülen’in yeşil cübbesinin sırrı” idi.
Konuşmasında yeşil-hâki cübbeli askerî kıyafetiyle darbe mesajı veriyor ve robotlarını harekete çağırıyordu.
Önceki gün Wall Street Journal (WSJ) gazetesi bu mesajı “Hâki cübbenin sırrı” diye yayınlayınca haber bulunmaz Hint kumaşı oldu ve tüm gazetelerde yer aldı. Türkiye’de böyledir bu işler. Dışarıda yazılan pek kıymetlidir. WSJ’ın kaynağı MİT yetkilileriymiş. Habere göre MİT yetkilileri hâki cübbeli mesajı görünce çok şüphelenmiş ama anlamını çözememiş. Şimdi fark etmişler ki bu bir darbe çağrısıymış.
Asıl vahamet burada zaten.
İnsanın şöyle diyeceği geliyor:
Hadi sahada çalışmıyorsunuz, bari masa başında oturup gazeteleri iyice taramayı becerseydiniz 24 Mart tarihli bu yazıda o yeşil cübbeli mesajın sırrını daha o tarihte öğrenme imkânınız olurdu. Nitekim darbenin bir numaralı piyonu 5 Nisan tarihinde bu yazıma tepki gösterip, ben ve bu bilgiyi aktaran Ümit Akdemir hakkında olmadık hakaretleri sıralamıştı.

BU KEZ HAVACI MAVİSİ ELBİSEYLE

Evet, darbe sonrası helak oluşlarının ardından durumu toparlamaya çalışan bu alçağın yeni bir konuşması daha var. 25 Temmuz’da yayınlanan konuşma esnasında bir no’lu piyon bu kez havacı mavisi bir elbise giyiyor. Tabii yine birtakım şifreli ve alengirli lafları arka arkaya sıralıyor:e bir şeye binecekseniz hakkaten şahsuvara yakışır bir bineğe bineceksiniz. Günümüzde bineceğiniz şeyler bellidir bu konuda. Sırtına oturacağınız şeyler bellidir. Bu açıdan değerlendireceğiniz şeyleri çok iyi seçmeniz lazım.”
Okurlarımızdan Sinan Tunç bu sözleri yeni bir kriptolu mesaj olarak değerlendiriyor. Ona göre burada tasvir edilen sultan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şahsuvar ise at üstündeki akıncıdır. Şahsuvara yakışır binekten kasıt ise rüzgârdan hızlı binek, yani uçak.
Tunç burada ilginç bir noktaya işaret ediyor:

BİR SONRAKİ DARBE ÜSSÜ MERZİFON 5. ANA JET ÜSSÜ OLMASIN

Akıncı, yani şahsuvarın olduğu amblem ve rüzgârdan hızlı atların, yani uçakların bulunduğu üs ise flamasından da anlaşılacağı üzere 152. Filonun bulunduğu Merzifon 5. Ana Jet Üssüdür. Havacı mavi elbisesi de sözleriyle uyumlu kıyafeti. Bir nevi kamikazelik öneriyor haşhaşilerine. Tıpkı yeşil cübbeli mesajında olduğu gibi. Artık yoğurdu üfleyerek değil, buzdolabında soğutup yemeliyiz. Bu yazdıklarım tahminden de ibaret olabilir. Ancak tedbirli olmakta fayda var.”

Buradaki şüpheye ben de katılıyorum. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bunda üst akıl olacak akıl yok” dediği Gülen’e ezoterik anlamlar yüklemek bile iltifat sayılmalı. Lâkin onun ehil olarak nitelediği imamlarına inisasyon yoluyla birtakım sırları ilettiği de artık biliniyor.

ÜS TADİLATTA AMA YEDEK PİST “HİZMET”E AÇIK

Gülen çetesinin içini dışını bilen ve bu hainin mesajlarını çözümleyerek bana ileten Ümit Akdemir’den de bu son konuşmayı dinlemesini istedim. O Sinan Tunç ile aynı fikirde değil. Bunun zorlama bir yorum olduğunu düşünüyor. Gülen’in artık çare “El âlem bukalemun gibi tavır değişikliğine gidebilir, siz bukalemun değilsiniz. Çok ucuz pazarlarda yer bulduklarında insanlar zannediyor ki böyle doğuluyor. Mümini o zirveye taşıyacak yöntemler, yollar, argümanlar olmalıdır. Merkeple sultanın huzuruna gidilmez. Katırla sultanın huzuruna gidilmez. İlle de siz kaldığını, dağılan örgütünü toparlamaya çalıştığını, bu yüzden de artık halkı rahatsız edecek, diken üstünde kalmasına neden olacak mesajlarla psikolojik harp yoluna gideceğini söylüyor.
Bu arada Merzifon 5. Ana Jet Üssü ile ilgili bazı bilgiler de var elimizde. Üs darbeden önce tadilata alınmış. Hâlâ da bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Darbe günü herhangi bir kalkışma olmamasını buna bağlayanlar var. Örneğin pist de tadilatta. Ancak işkilliler yedek pistin her zaman “hizmet”e açık olduğunu hatırlatıyor. Darbe gecesi üsse gelen bir sivil (imam) olduğu söylentisi yaygın. Bu imam ve ilişkili oldukları kim, şu an için bir muamma.
Sonuçta bir tahmin de olsa herhangi bir acı olay sonrası WSJ’dan yine “mavi elbise meğer kamikaze olun mesajıymış” türünden MİT kaynaklı bir haber okumak istemiyorsak şayet, uyarıları dikkate almakta fayda var.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT