1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FETÖ böyle uyarmış: Word sakın kullanmayın
FETÖ böyle uyarmış: Word sakın kullanmayın

FETÖ böyle uyarmış: Word sakın kullanmayın

Uşak Cumhuriyet Basşavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında tanık olarak ifade veren İ.O, öğrencilik ve 'abilik' döneminde katıldığı 'cemaat' toplantılarına dair bilgi ve gözlemlerini anlattı.

A+A-

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar devam ediyor. İ.O. isimli tanık, bu kapsamda verdiği ifadede çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İ.O'nun ifadesinde, "Etüt merkezi sorumlusu olarak her Pazar günü İzmir ili Bornova ilçesine cemaatin bir yurduna toplantıya gidiyordum. Yurdun ismini şu an hatırlamıyorum. Ege Üniversitesinin arka kısmında üniversite öğrencilerinin kaldığı bir yurttu. Burada tüm Ege bölgesi etüt merkezi sorumluları olarak toplanıp, haftalık raporlarımızı sunardık. Bize burada güvenlikle ilgili dersler verirlerdi" dedi.

Milliyet'in haberine göre İ.O., "Örneğin, laptop kullanımında iki laptop kullanmamızı, cemaat işleri için kullandığımız laptobu asla internete bağlamamamız gerektiğini çünkü word programının en büyük casus program olduğunu anlatırlardı. Hatta o yıl içinde bizden bütün laptopların hard disklerini söküp aldılar ve yeni laptop hard diski verdiler bu hard diskleri de gömdüklerini bize söylemişlerdi" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT