1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler
FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

A+A-

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine "demokrasi nöbeti" tutmak için kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak AK Parti İl Başkanlığının da bulunduğu Fomara Meydanı'na akın eden binlerce kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, tepkilerini dile getirdi.

Demokrasi nöbeti tutmaya gelenlerden Metin Kura, vatana ve millete sahip çıkmak için burada bulunduğunu söyledi. Çocuğunu da yanında getirdiğini anlatan Kura, "Bugün ben buraya gelmezsem yarın çocuğum hiç gelemeyecek. Bunların yapmış olduğu çok büyük ayıp. Bir insan tankı kendi vatandaşının üzerine nasıl sürebilir. Vatandaşın kolunu, bacağını nasıl koparabiliyor. Bunların yaptığını kimse yapmaz. Herkesin birlik olmasını istiyorum. Bu darbe girişimi dış güçlerin işidir. Biz de vatandaş olarak bu durum karşısında birlik olmalıyız." diye konuştu.

Gülnaz Atasever de "demokrasi nöbeti"nin 3'üncü gününde milletin bunlara ders vermeye devam ettiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız ağlıyor, Başbakanımız ağlıyor. Darbe girişiminde bulunanlar, 200 şehidimizin kanında kesinlikle boğulacak. Darbeyi biz yaptık. Kanımızın son damlasına kadar helal olsun. Allah onları bildiği gibi yapsın." ifadelerini kullandı.

Yoğun trafik yüzünden binlerce vatandaşın da ulaşmakta güçlük çektiği meydanda bulunanların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

 

HABERE YORUM KAT