1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'FETÖ'nün yönettiği ülkede yaşamaktansa ölmeyi tercih ettik'
'FETÖ'nün yönettiği ülkede yaşamaktansa ölmeyi tercih ettik'

'FETÖ'nün yönettiği ülkede yaşamaktansa ölmeyi tercih ettik'

Darbe girişimine karşı direnen vatandaşlardan Oruç, "Çok sıcak bir andı, FETÖ mensuplarının yönettiği bir ülkede yaşamaktansa ölmeyi tercih ettik" dedi.

A+A-

Şanlıurfa'da düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor, İçimizdeki Kahramanlar" programında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖdarbe girişimine karşı direnen vatandaşlar, o gece yaşadıklarını anlattı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda organize edilen programa, İsmail Hakkı Ürün, Merve Şebnem Oruç, Mehmet Şükrü Kıntaş, Danyal Şimşek ve İsmet Doğan konuşmacı olarak katıldı.

Programın moderatörü olan Ürün, 15 Temmuz'da Türkiye'ye karşı büyük bir oyunun devreye sokulmaya çalışıldığını belirtti.

Türkiye'ye karşı saldırı girişiminin yıllar öncesinden planlandığını anlatan Ürün, "Bu dava 5-10 sene önce planlanmış bir işgal isteği değil bu alçaklar tarafından 100 yıllardır planda tutulan bir konu. Bunlar Uhud'un, Bedir'in intikamını almak için Çanakkale'nin intikamını almak için geldiler. Dedelerini nasıl Çanakkale'den kovduysak Allah'ın izni ve milletin gayretiyle torunlarını da defettik." dedi.

"İnsanlar etten duvar ördü"

Şebnem Oruç da o gece darbe girişimi duyduklarında bir terör saldırısı olarak düşündüklerini belirtti.

Daha sonra Türkiye'nin çok daha büyük bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını anladıklarını ifade eden Oruç, "Bu hem bir terör saldırısı hem de bir darbe girişimiydi. Vatan Caddesine tanklar geldi. Bizim için ne yapacağımız belli olmuştu. Mısır tecrübesinden aklımıza tankların nasıl durdurulacağı geldi. Sivil araçları çapraz çapraz dizerek darbecilerin bölgedeki emniyet binasına ulaşmalarını engelledik. İnsanlar etten bir duvar ördü. Çok sıcak bir andı FETÖ mensuplarının yönettiği bir ülkede yaşamaktansa ölmeyi tercih ettik. Başarılı olsalar Pensilvanya'daki şeytanı getirip Cumhurbaşkanı yapacaklardı, Allah bizi korudu." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT