1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FETÖ/PDY operasyonunda 5 üniversite personeli açığa alındı
FETÖ/PDY operasyonunda 5 üniversite personeli açığa alındı

FETÖ/PDY operasyonunda 5 üniversite personeli açığa alındı

Isparta'da mayıs ayında gerçekleştirilen iki FETÖ/PDY operasyonunda tutuklanan 5 Süleyman Demirel Üniversitesi personelinin açığa alındığı, 3 personelin sözleşmesinin de feshedildiği bildirildi.

A+A-

Isparta'da mayıs ayında gerçekleştirilen iki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda tutuklanan 5 Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) personelinin açığa alındığı, 3 personelin sözleşmesinin de feshedildiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince mayıs ayında düzenlenen iki FETÖ/PDY operasyonunda tutuklanan 5 SDÜ personelinin tutukluluk yazısı, SDÜ Rektörlüğüne gönderildi.

Söz konusu yazı üzerine rektörlük, SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli laborantlar S.U ve M.A ile Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünde görevli teknisyen A.E, Kurumsal İletişim Merkezinde görevli M.E.B ile eski SDÜ Teknokent Müdürü Doç. Dr. İrfan Ateşoğlu'nun açığa alınmasına karar verdi.

Rektörlük ayrıca operasyonlar kapsamında tutuklanan üniversite personeli O.A, F.Y ve K.Y'nin de sözleşmelerini feshetti.

Son sayılarla FETÖ/PDY'den açığa alınan personel sayısı 24'e yükseldi.

HABERE YORUM KAT