1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fikret Orman: "Gitmek isterse satarız"
Fikret Orman: "Gitmek isterse satarız"

Fikret Orman: "Gitmek isterse satarız"

Beşiktaş Başkanı, UEFA denetimi ve Gökhan Töre ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın uyguladığı Finansal Fair Play (FFP) uygulamasının kendileri adına şans olduğunu söyledi.

Basın mensuplarıyla sohbet eden Orman, oyuncu satmadan bonservisli futbolcu alamayacaklarını belirterek, UEFA'nın denetimini şansa çevirdiklerini dile getirdi.

"UEFA denetimi Beşiktaş için büyük bir fırsat oldu"

Fair play kurallarından dolayı daha titiz davrandıklarını vurgulayan başkan Orman, "Bu kurallar olmasa daha çok para harcayabilirdik. UEFA denetimi Beşiktaş için büyük bir fırsat oldu. Uygulanan kurallar bizi daha çok araştırmaya, daha sıkı pazarlık yapmaya yöneltti." diye konuştu.

"UEFA yeni bir defter açtı"

Transfer çalışmalarını Finansal Fair Play'in izin verdiği ölçüde sürdürdüklerini belirten siyah-beyazlı kulübün başkanı, şunları kaydetti:

"Gündemimizde birçok oyuncu var ama kimse büyük beklentiler içine girmemeli. UEFA'nın çok sıkı denetimi altındayız. Oyuncu satmadan bonservis parası ödeyerek futbolcu transfer edemeyiz. Geçen sezon Demba Ba, Atınç Nukan ve Ersan Adem Gülüm'ü sattık. O yüzden rahattık. Ama mayıs ayında UEFA geçen sezonun defterini kapattı. Bu sezon yeni bir defter açtı."

"Gökhan Töre gitmek isterse satarız"

Beşiktaş'ın transfer gündemine de açıklık getiren Fikret Orman, Gökhan Töre'nin satışa çıkarılan bir oyuncu olmadığının altını çizerek, "Gökhan Töre bizim 'mutlaka satalım' dediğimiz bir oyuncu değil. Değer verdiğimiz bir isim, ancak kendisi gitmek isterse satarız. Gelen son teklif satın alma opsiyonlu kiralamaydı. Bunu kabul etmedik ve konuyu kapattık. Bizim transfer döneminde önceliğimiz şampiyon kadromuzu korumak. Seneye Aras Özbiliz gelecek. Ondan da ümitliyiz." ifadelerini kullandı.

"Boyko gitmek istemiyor"

Başkan Orman, takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Ukraynalı kaleci Boyko'nun bir yere gitmek istemediğini anlatarak, "Zaten bizim de 'düşünelim' diyeceğimiz bir teklif yok" değerlendirmesinde bulundu.

 

HABERE YORUM KAT