1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fikret Orman: Ülkemiz terörizmle mücadelede her ülkeye destek veren bir ülke
Fikret Orman: Ülkemiz terörizmle mücadelede her ülkeye destek veren bir ülke

Fikret Orman: Ülkemiz terörizmle mücadelede her ülkeye destek veren bir ülke

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, "Ülkemiz, terörizmle mücadelede her ülkeye destek veren bir ülke. Bunların da geçeceğine inanıyoruz." dedi.

A+A-

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün menfaatlerini gözeterek transfer çalışmalarını yürüttüklerini ancak bazı kişilerin gündemlerine aldıkları oyuncularla ilgili ahlaksız tekliflerde bulunduklarını söyledi. 

Siyah-beyazlı takımın Avusturya'nın Leogang bölgesinde yaptığı kampa gelen ve takımın kaldığı otelde basın toplantısı düzenleyen Orman, transfer çalışmalarında çeşitli nedenlerle zorlandıklarını ancak çizgilerinden taviz vermeden devam ettiklerini dile getirdi.

Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın zor günlerden geçtiğini vurgulayan Fikret Orman, "Terörizm her yerde. Son olaylar bunun üzerine tuz biber ekti. Maalesef ki ahlaksız bir dünyada yaşıyoruz. Bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsunuz, etmek istediğiniz oyuncuya telefon açılıyor, 'Türkiye'ye gitmeyin böyle oluyor, şöyle oluyor', kulüplere telefon açıyorlar, 'biz Beşiktaş'tan 10 milyon, 20 milyon getiririz' diye, ki bizden kim o parayı almış bilmiyorum." dedi.

Türkiye'de yaşanan olaylar nedeniyle herkesin şok olduğunu kaydeden Orman, şunları söyledi:

"Bu süreç tam anlamıyla bitmiş değil. Bir de Beşiktaş'ın gerçeği var, ekonomik gerçekler, çok zorlanıyoruz. Ülkemiz, terörizmle mücadelede her ülkeye destek veren bir ülke. Bunların da geçeceğine inanıyoruz. Taraftarlar transferde anlamak istemiyor. UEFA ile yapılan anlaşma gereği 'Şuradan 10 milyon liraya şunu alalım' diye bütçe yok. İşimiz Beşiktaş menfaatleri açısından kulübü doğru yönetmek. Şu ana kadar yapılan transferler, Beşiktaş menfaatleri açısından doğru fiyatlarla yapılan transferler. Adriano transferiyle ne demek istediğimizi herkes anlamıştır. Önemli bir oyuncuyu takıma kazandırdık."

"Adriano'nun transfer süreci zor geçti"

Beşiktaş'ın transferi için görüşmelerde bulunduğu Adriano'nun transferine değinen Orman, sürecin zorlu geçtiğini dile getirdi.

Adriano transferi konusunda görüşmelerin geçen sezonun devre arasında başladığına dikkati çeken Fikret Orman, "Beşiktaş'ta oynamak istedi, biz de olmasını istedik. Süreç zor geçti. Özellikle havaalanı, bu darbe girişimi filan. Baktığınız zaman meydanlarda insanlar buluşuyor ama ülkemizdeki insanlar için hayat normal devam ediyor. Adriano eşini aldı geldi. Taraftar coşkusunu gördü, o da mutlu oldu." ifadelerini kullandı.

"Sosa'nın ruhsal durumunu sağlıklı görmedik"

Avusturya kampına gelmesine rağmen rahatsızlığı ile sakatlığını gerekçe göstererek antrenmanlara katılmayan ve daha sonra İstanbul'a gönderilen Jose Sosa'nın durumuna açıklık getiren Orman, Arjantinli futbolcunun ruhsal durumunu sağlıklı görmediklerini ve kafasını toparlamasını beklediklerini dile getirdi.

Sosa ile herhangi bir ayrılığın olmadığını vurgulayan Fikret Orman, "Kopabilmesi için kontratının feshedilmesi lazım. Kendi açısından buhranlı bir zaman yaşıyor. Jose Sosa'nın ruhsal durumunu sağlıklı olarak görmüyorum, kararları da bunu gösteriyor. Profesyonel manada her şeyden evvel takıma zarar vermemesi lazım. Burada yaptığı hareketler hiç profesyonelce değil. Takımın genel yapısına da zarar verecek boyutta." diye konuştu.

Mario Gomez'in gidişi

Geçen sezon siyah-beyazlı formayla gol krallığı yaşayan ancak yeni sezonda takımda olmayacağını açıklayan Mario Gomez'e de değinen Orman, Alman futbolcunun giderken öne sürdüğü gerekçelere katılmadığını ancak kararına saygı duyduğunu vurguladı.

Gomez'in Beşiktaş'ı çok iyi temsil ettiğini kaydeden Orman, "Geçen sezon sözleşme imzalarken de aynı şeyler vardı. Terörden çok bahsediyor. Almanya-Fransa maçında stadın önünde bomba patladı. Münih'te evleniyor, aynı terör olayı oluyor. Bu ülke bizim, vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın cennet vatanı. Söylediklerine katılmıyorum ama saygı duymak lazım. Biz kendisini çok sevdik. Bakarsınız ileriki dönemlerde gelir. (Dönüş ihtimali) Öyle bir durum söz konusu değil." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT