1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Filipinler'de yeni atanan polis ve askerlerin yemin töreni
Filipinler'de yeni atanan polis ve askerlerin yemin töreni

Filipinler'de yeni atanan polis ve askerlerin yemin töreni

A+A-

 Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Erbil kentindeki Savaf Camisi'nin döşemesini ve soğutma sistemini yeniledi. 

TİKA İnsan Kaynakları Daire Başkanı Dr. Zülküf Oruç, caminin yenilenme işlemlerinin ardından burada yaptığı konuşmada, "TİKA olarak Erbil'de faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu mübarek ramazan ayında, cuma gününde Erbil'deyiz. Erbil'in en büyük camilerinden birindeyiz. Onları düzenlemek, süslemek ve en uygun şekilde ibadete hazırlamak bizim vazifelerimizden bir tanesidir. Camiyi Türkiye'den getirdiğimiz halılarla tefriş ettik." dedi. 

Oruç, TİKA'nın bölgedeki faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, tadilatı tamamlanmak üzere olan 13 okulun açılışının da yakında yapılacağını ifade etti. 

Açılış törenine katılan Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam ise imkanlar çerçevesinde IKBY'ye bir süredir yardımda bulunduklarını kaydetti.

Savaf Camisi imamı Ömer Suveyri de TİKA'nın bölgedeki yardımlarından dolayı Türkiye'ye teşekkür ederek, caminin yeni halılar ve iyi bir soğutma sistemiyle faaliyete geçmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT