1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ‘Filistin toprakları Osmanlı’nın mirası’
‘Filistin toprakları Osmanlı’nın mirası’

‘Filistin toprakları Osmanlı’nın mirası’

Filistinliler olarak Türkiye’ye ve özellikle de Konya halkına şükran borçlu olduklarını dile getiren Filistin Vakfı Konya İl Başkanı Filistinli Şehdeh Ahmet Deep, “Filistin toprakları Osmanlı’nın mirasıdır. Türkiye ise Osmanlı’nın varisidir. Türkiye, mirasa sahip çıkıyor.

A+A-

Filistinliler olarak Türkiye’ye ve özellikle de Konya halkına şükran borçlu olduklarını dile getiren Filistin Vakfı Konya İl Başkanı Filistinli Şehdeh Ahmet Deep, “Filistin toprakları Osmanlı’nın mirasıdır. Türkiye ise Osmanlı’nın varisidir. Türkiye, mirasa sahip çıkıyor. Özellikle de Konya, koruyup kollama görevini yerine getirmek için gayret ediyor” dedi.

filistin-topraklari-2-1.jpg

Filistin Vakfı Konya İl Başkanı Filistinli Şehdeh Ahmet Deep ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Uçar, Yeni Haber’i ziyaret etti. Vakfın çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Şehdeh Ahmet Deep, “Filistin Vakfı, Türkiye’deki ilk şubesini Konya’da açtı. Şube olarak Konya’da bulunan Filistinlilerin maddi ve manevi yardımlarına koşmaya çalışıyoruz. Vakfımız, buradaki aileleri yanı sıra Filistin’deki ve özellikle de abluka altındaki Gazze’deki Müslümanlara da insani yardımları ulaştırabilmenin gayreti içerisindedir. Bu konuda Konya’da faaliyet gösteren farklı dernek ve vakıflarla da işbirliği içerisinde çalışıyoruz. İsrail, bilindiği üzere buradaki Müslüman halka zulmediyor. İslam dünyasının hamisi konumundaki Türkiye’den gelen yardımların engellenmesi için İsrail gözünü budaktan sakınmıyor. Ancak biz Filistin Vakfı olarak Filistin’e girebiliyoruz. Bu nedenle birçok dernek de yardımlarını bizim aracılığımızla bölgeye ulaştırabiliyor” diye konuştu.

 

“KONYA’YA DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Filistinliler olarak Türkiye’ye ve özellikle de Konya halkına şükran borçlu olduklarını dile getiren Şehdeh Ahmet Deep, “Filistin toprakları Osmanlı’nın mirasıdır. Türkiye ise Osmanlı’nın varisidir. Türkiye, mirasa sahip çıkıyor. Özellikle de Konya, koruyup kollama görevini yerine getirmek için gayret ediyor. Bu anlamda Filistin’in Türkiye’ye, Gazze’nin de Konya’ya emanet olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar yanında ve yardımcı olunmaya çalışılıyor olsa da, şu an o bölgede hastaneler elektrik ve ilaç yetersizliği nedeniyle tam kapasiteyle çalışamıyor. Yüzlerce ağır yaralı insan ne yazık ki bu yüzden hayatını kaybediyor” dedi.  İslam coğrafyasının birlik halinde olamadığından dert yanan Filistin Vakfı Konya Şube Başkanı Şehdeh Ahmet Deep, “Filistin’e sahip çıkamadığımız için bugün Irak, Lübnan Suriye gitti. İslam’ın son kalesi olarak Türkiye kaldı. Suudi Arabistan’ın aldığı pozisyonu ve duruşunu anlatmaya bile gerek yok. Zulmü el birliğiyle bitirmek gerekiyordu ama ne yazık ki beceremedik. Biz, kendini feda eden ümmete fedakâr davranışından dolayı Türkiye’ye ve Konya halkına teşekkür ediyor, desteklerini bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“HER ZAMAN FİLİSTİN DAVASININ YANINDAYIZ”

Türkiye’nin her zaman Filistin davasının yanında yer aldığını söyleyen Yeni Haber Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu ise, “Bizler, Osmanlı Devleti’nden mirasımız olan Filistin’in her daim yanında yer aldık. Hepimiz, çocukluğumuzdan bu yana Filistin davasının bilinciyle bugünlere geldik. Toplumsal anlamda Filistin meselesini kendisine dert edinen bir milletin mensubu olmaktan mutluyum. Ne yazık ki İslam ülkeleri arasında Filistin’e arka çıkan tek ülke Türkiye. ABD ve Siyonistlerin oyuncağı haline gelmiş Arap dünyası ve imkansızlıklar içindeki Afrika ülkelerinden Filistin’e hiçbir destek gitmiyor. Bizim milletimiz hiçbir zaman Filistin davasını öksüz bırakmadı, bundan sonra da bırakmayacaktır. Hem şahsım adına hem de kurumumuz adına bundan sonraki süreçte de Filistin’e, Gazze’ye, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkacağız. Filistin yalnız değildir” ifadelerini kullandı.

filistin-topraklari-2-2.jpg

HATİCE DURSUN/ YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT