1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Fırtınada 43 hatta elektrik kesintisi yaşandı
Fırtınada 43 hatta elektrik kesintisi yaşandı

Fırtınada 43 hatta elektrik kesintisi yaşandı

Antalya'da dün etkili olan sağanak yağış ve fırtınada 16 adet elektrik direği devrilerek 43 hatta elektrik kesintisi meydana geldi.

A+A-

Antalya'da dün etkili olan sağanak yağış ve fırtınada 16 adet elektrik direği devrilerek 43 hatta elektrik kesintisi meydana geldi. Yaşanan olumsuzluklara karşı 752 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) çalışanı görev yaptı.

Antalya'yı dün etkisi altına alan ağaçları ve elektrik direklerini devirerek çatıların uçmasına neden olan fırtına sonrasında AEDAŞ, SCADA Kontrol Merkezi, Alo 186 Çağrı Merkezi, Antalya ve ilçelerindeki tüm personelin izinlerini iptal etti. 16 elektrik direğinin devrilmesine neden olan fırtına sonrasında bazı noktalara SCADA Merkezi'nden müdahale edilirken, 752 personel sahada çalıştı. Şiddetli fırtınada 200'den fazla iletken koparken, 16 adet elektrik direği devrildi, 43 hatta da üzerine ağaç devrilmesi ve cisim düşmesi gibi nedenlerle arıza yaşandı. Diğer taraftan şehir merkezinde bir çok yerde elektrikler kesildi. Şehir merkezinde kesinti yaşanan bölgelerin büyük kısmına da yaklaşık 2 saat süre içinde enerji verilmesi mümkün oldu.

Fırtınada 43 hatta elektrik kesintisi yaşandı

HABERE YORUM KAT