1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FLAŞ! Lucescu, milli takımdan gönderildi!
FLAŞ! Lucescu, milli takımdan gönderildi!

FLAŞ! Lucescu, milli takımdan gönderildi!

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesini feshetti. Lucescu’ya fesih tazminatı ödenmeyecek, sezon sonuna kadar alacağı maaş verilecek.

A+A-

TAZMİNAT VERİLMEYECEK
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun sözleşmesini feshetti. 4 Ağustos 2017 tarihinde A Milli Takım ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Lucescu'ya, sözleşme fesih tazminatının ödenmeyeceği öğrenildi. Anlaşma gereği sadece Lucescu’nun yıllık 2,5 milyon Euro ücretinin kalanı verilecek. Rumen hocanın ardından A Milli Takım’ın başına Şenol Güneş’in geçmesi bekleniyor. Güneş, ‘Sezon sonu mukavelem bitince Milli Takım’ı isterim ama mukavelem varken istemem’ açıklamasını yapmıştı.

TFF TEŞEKKÜR ETTİ
"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

‘TAKIMI GENÇLEŞTİRDİK’
Ayrılık sonrası bir açıklama yapan Rumen teknik adam, "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT