1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Fransa'daki sığınmacı çocuklar cinsel istismara uğruyor'
'Fransa'daki sığınmacı çocuklar cinsel istismara uğruyor'

'Fransa'daki sığınmacı çocuklar cinsel istismara uğruyor'

UNICEF, çocuklarla görüşerek hazırladığı çalışmasında, "Calais ve Dunkirk'teki sığınmacı kamplarında çocuklar cinsel istismar ve şiddete maruz kalıyor ve zorla çalıştırılıyor." ifadelerine yer verdi.

A+A-

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Fransa’nın kuzeyindekiCalais ve Dunkirk'teki sığınmacı kamplarında çocukların cinsel istismar ve şiddete maruz kaldığını ve zorla çalıştırıldığını bildirdi.

UNICEF, Afganistan, Mısır, Eritre, İran, Irak, Kuveyt, Suriye ve Vietnam'dan gelen, yaşları 11 ila 17 arasındaki 60 çocuk ile görüşerek hazırladığı çalışmasında, Calais ve Dunkirk kapmlarında kalan sığınmacı çocukların maruz kaldığı şiddet ve cinsel istismara dikkati çekti.

Sığınmacı çocukların feribot terminallerinde insan kaçakçıları tarafından çalıştırıldığı ve suç işlemeye zorlandığını ifade edilen açıklamada, "Calais ve Dunkirk'teki sığınmacı kamplarında çocuklar cinsel istismar ve şiddete maruz kalıyor ve zorla çalıştırılıyor." denildi.

Açıklamada, erkek çocuklarına tecavüz edildiği, kız çocuklarının ise fuhuşa zorlandığı belirtilerek, insan kaçakçılarının genç kadınlara ise İngiltere'ye geçebilmeyi kolaylaştırma vaadiyle cinsel tacizde bulunduğu kaydedildi.

HABERE YORUM KAT