1. HABERLER

  2. YENİ HABER'DEN

  3. Furkan Vakfı üyeleri Yeni Haber'i hedef gösteriyor
Furkan Vakfı üyeleri Yeni Haber'i hedef gösteriyor

Furkan Vakfı üyeleri Yeni Haber'i hedef gösteriyor

Yeni Haber'in, Alpaslan Kuytul hakkında yaptığı haberlerden rahatsız olan Furkan Vakfı üyeleri, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Yeni Haber'i organize bir şekilde hedef gösteriyor.

A+A-

Adana'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan ve hakkında dava açılan vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Adana 11'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 45 kişi için yürütülen soruşturma kapsamında Kuytul ile birlikte 2 kişi hakkında çeşitli suçlardan 41’er yıla kadar, 42 şüpheli hakkında ise 21’er yıla kadar değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haklarında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme, özel belgede sahtecilik, dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık, kamu kurum ve kuruluşları gibi tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme (FETÖ/PDY), yayın yoluyla terör örgütü propagandası yapmak (PKK/KCK), mal varlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek" suçlarından iddianame hazırlanan Kuytul ve tutuksuz vakıf yöneticileri G.Y. ve M.Ç'nin Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.

Konuyu yakından takip ederek farklı zamanlarda gelişmeleri gündeme taşıyan Yeni Haber, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, Furkancılar tarafından organize bir şekilde hedef gösteriliyor.

2-100.png3-041.png4-022.png5-014.png

 

HABERE YORUM KAT