1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gardırop Düzenlemenin 6 Pratik Yolu
Gardırop Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

Gardırop Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

Gardırop Düzenlemenin 6 Pratik Yolu

A+A-

 

Kışın bitmesiyle beraber gardıroplarımızı düzenlemenin vakti geldi de geçiyor diyebiliriz.  Size kışlıklarınızı bir kenara kaldırıp dolabınıza rahat bir nefes aldırmanıza yardımcı olacak ve sizi her gün gardırobun önünde saatler harcadıktan sonra “giyecek bir şeyim yok” fikrinden kurtaracak gardırop düzenleme önerileri sunacağız. Bu önerilerle beraber gardırop düzeninin hayatınızı nasıl değiştireceğini gelin beraber bir göz atalım.

 

1. Kullanmadığınız Eşyalardan Vazgeçin

 

Çoğu insan eşyalarından vazgeçmekte zorlanır. Aynı şey kıyafetleriniz için de geçerlidir. Fakat düzenli bir dolap istiyorsanız kullanmadıklarınızdan vazgeçmeniz gerekecek. Dolabınızı düzenlemeye başlarken öncelikle her şeyi dolaptan çıkarmalı ve kullanmadığınız, size küçük gelen veya eskimiş olan her şeyi ayırmalısınız. Bunun için büyük poşetlerden veya kutulardan faydalanabilir, atacaklarınız, verecekleriniz, satacaklarınız şeklinde kutular oluşturabilirsiniz.

 

2. Kıyafetlerinizi Sınıflandırın

 

Ayırma işlemi bittikten sonraki adım her şeyi sınıflandırmaktır. Gömlekler, pantolonlar, etekler gibi kategoriler oluşturmanız gardırobunuzdaki karmaşanın önüne geçerek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Elinizden geldiğince fazla kategori oluşturmaya çalışın. Gardırobunuz küçük olsa bile oluşturduğunuz bu kategoriler aradığınız şeyi bulmanızda size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

3. Önceliklerinizi Belirleyin

 

Gardırop düzeninizi korumanıza yardımcı olacak diğer bir önerimiz de önceliklerinizi belirlemeniz ve düzeni bu öncelikler doğrultusunda oluşturmanızdır. En sık giydiğiniz parçaları öne yerleştirmelisiniz. Ayrıca, beyaz parçaları ön kısımlara, siyahları arkaya ve üst kısımlara koymanız düzeni uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır.

 

4. Dolap İçi Düzenleyiciler Kullanın

 

Gardırobunuzun düzenini oluşturmada en çok işinize yarayacak şeylerden biri de dolap içi düzenleyici ürünlerdir. Çekmeceleriniz ve raflarınızda kullanabileceğiniz, çoraplarınızı ve iç çamaşırlarınızı düzenleyebileceğiniz bölmeli kutlular, çamaşır sepetleri kullanabilirsiniz. Aksesuarlarınız, şallarınız veya fuarlarınız için dolap kapağına monte edilen askılar, kemerler ve kravatlar için farklı tasarımlara sahip olan düzenleyicileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca tek bir askı üzerine bir çok kıyafet asmak yerine çeşitli askı modelleri kullanarak da bir düzen yaratabilirsiniz.

 

5. Etiketleyin

 

Kıyafetlerinizi etiketler yardımıyla gruplandırmak özellikle küçük gardıroplar için kurtarıcıdır. Az kullandığınız veya sınıflandıramadığınız eşyalarınız için post-itler yardımıyla etiketleme yapmak düzen için faydalı olabilir. Aradığınızı daha kolay bulmanıza yardımcı olacak etiketleri askılara yapıştırarak da kullanabilirsiniz.

 

6. Gardırobunuzu Düzenlerken Vakumlu Poşetler Kullanın

 

Vakumlu poşetler sezon değişikliklerinde uzun bir süre kullanmayacağınız parçaları ortadan kaldırmanın ve düzeni sağlamanın başka bir yoludur. Kıyafetleri vakumlu poşetler yardımıyla düzenlemek hem alan kullanımı açısından hem de temizliği sağlamak açısından size çok yardımcı olacak bir yöntemdir. Özellikleri kalın kazaklar ve montlar gardıroplarda çok yer kapladığından bu gibi kıyafetleri vakumlu poşetlerde saklayabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

 

Bu yazımızda sizlere gardırobunuzu düzenlerken uygulayabileceğiniz 6 pratik gardırop düzenleme önerisi sunduk. Özellikle mevsim geçişlerinde büyük bir sorun haline gelen dolap düzenleme için verdiğimiz bu öneriler umarız hoşuna gitmiştir.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT