1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Gazze'ye giden özgürlük filosu için koruma talebi
Gazze'ye giden özgürlük filosu için koruma talebi

Gazze'ye giden özgürlük filosu için koruma talebi

Gazze'de Ablukayı Kırma ve Yeniden İmar Ulusal Hareketi, Gazze'ye doğru yola çıkan Özgürlük Filosu Koalisyonu'na bağlı gemiler için uluslararası koruma sağlanmasını istedi.

A+A-

Gazze'de Ablukayı Kırma ve Yeniden İmar Ulusal Hareketi, uluslararası toplumdan İspanya'dan Gazze'ye doğru yola çıkan Özgürlük Filosu Koalisyonu'na bağlı Zaytouna (Zeytin) ve Amal (Umut) gemilerine koruma sağlanmasını talep etti.

Hareket Sözcüsü Ethem Ebu Selime, Gazze limanında düzenlediği basın toplantısında, "Uluslararası topluma, Gazze'ye destek için yola çıkan gemilere uluslararası koruma sağlama çağrısı yapıyoruz. Çünkü bu gemilerin misyonu tamamen insani." ifadelerini kullandı.

Ebu Selime, daha önce yaptığı gibi gemilere saldırması ya da Gazze'ye ulaşmasını engellemesine karşı İsrail'e uyarıda bulundu. 

Türkiye, Kanada, Meksika, İspanya, Norveç, ABD ve Avustralya gibi dünyanın farklı yerlerinden sivil toplum kuruluşlarının desteğini alarak hareket eden Özgürlük Filosu Koalisyonu, geçmiş girişimlerinde kendilerini engelleyen İsrail askerlerini bu kez "kadınların gücüyle" aşarak, Gazze'ye ulaşmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT