1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gediz Devlet Hastanesi’ne yeni bağlantı yolu
Gediz Devlet Hastanesi’ne yeni bağlantı yolu

Gediz Devlet Hastanesi’ne yeni bağlantı yolu

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, yakında hizmete alınması beklenen 100 yataklı Gediz Devlet Hastanesi ile Jandarma Karakolu arasında ulaşım sağlayacak olan yeni bağlantı yolu için çalışma başlatıldı.

A+A-

Konu hakkına bilgi veren Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "İlçemizde yapılmakta olan ve çok kısa bir zaman içersinde hizmete girecek yeni 100 yataklı Devlet Hastanesi binasının tamamlanmasıyla ulaşımın daha iyi sağlanması amacıyla yeni yol yapımı için çalışmalara başladık. İlk olarak yol aksı belirlendi ve arazi üzerinde işaretlendi. İşaretlenen yol aksında çalışmaların yapılabilmesi ve yeni yolun açılması amacıyla kamulaştırma çalışmaları bitirildi.

14 metre genişliğinde ve 7 yüz metre uzunluğunda gerçekleştirilecek yeni yol ile hastaneye gelebilecek acil hastaların şehir içerisine girmeden direk olarak hastaneye ulaşımları sağlanacaktır. Acil durumlarda zamanın çok önemli bir yeri vardır. Bu yol bu konuda kolaylık sağlayacaktır.

Yeni yol, hastane binası yanından başlayıp Galericiler Meydanına oradan da Jandarma kavşağına bağlanacaktır" dedi. (MA-EFE)

Gediz Devlet Hastanesi’ne yeni bağlantı yolu

HABERE YORUM KAT