1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni 14 Mayıs’ta başlıyor
Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni 14 Mayıs’ta başlıyor

Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni 14 Mayıs’ta başlıyor

Ankara Valiliği himayesinde Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen Ankara Geleneksel Türk El Sanatları...

A+A-

Ankara Valiliği himayesinde Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen Ankara Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek.

Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde gerçekleşecek Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni'nde Türkiye'nin dört bir yanından gelen katılımcılar, Nallıhan iğne oyası, Beypazarı telkârisi, cam üfleme sanatı, sedef kakma, bakır işleme, Keşan dokuma, kazaziye, lüle taşı işleme sanatı, Osmanlı harem sabunları, tahta kaşık oyma ve süsleme sanatı, bıçak ve kılıç yapımı, taş baskı ahşap yakma sanatı, deri kostüm yapımı gibi sanatları tanıtma imkânı bulacaklar. Geleneksel Türk el sanatlarının sanatçılar tarafından canlı olarak icra edileceği şölende, aynı zamanda bu alanlarda üretilmiş eserler de sergilenecek. Geleneksel Türk El Sanatları Şöleni ile unutulmaya yüz tutmuş sanatların canlandırılması ve sanatseverlerle buluşturulması hedefleniyor.

İHA

HABERE YORUM KAT