1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gençlere hayat şifresi: 2D+2G
Gençlere hayat şifresi: 2D+2G

Gençlere hayat şifresi: 2D+2G

Altınekinliler Derneği’nde konuşan Ahmet Köseoğlu, bir kişinin işi ne olursa olsun en iyisini yapmaya gayret etmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden burs alan üniversite öğrencileri için 2016–2017 Eğitim ve Öğretim yılı açılış toplantısı yapıldı. Dernek binasında gerçekleşen programa Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı,  Altınekinliler Derneği Kurucu Başkanı Ahmet Köseoğlu, Altınekinliler Derneği Başkanı Veli Tekelioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler katıldı. Dernek olarak eğitime önem verdiklerinin altını çizen Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Veli Tekelioğlu, dernek olarak bu sene 169 üniversite öğrencisine her ay burs yardımında bulunacaklarını ifade etti.

İŞİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPIN

Öncelikle yaptığımız iş ne olursa olsun en iyisini yapmaya gayret edilmesi gerektiğini ifade eden Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı,  Altınekinliler Derneği Kurucu Başkanı Ahmet Köseoğlu, “Burada çeşitli alanlarda meslek sahibi olmak için üniversite okuyan arkadaşlarımız var. Elbette bütün bu meslekler bizim bu toplumumuza lazım. Burada eğitim almayan üniversite okumayan eczacı kalfalığından tutun seyyar satıcılığa, minibüs şoförlüğüne kadar bize her türlü imkanı sağlayanlarda işini iyi yapmalıdır.  İşini iyi yapmayan bir doktordan, İngilizce tıp okuyan bir doktordan, işini çok iyi yapan mahalleye çocuk taşıyan servis şoförü bu topluma daha yararlıdır. Dolayısıyla ne yapıyorsak yapalım öncelikle işimizi iyi yapacağız. Asla ben aslında daha iyilerine layığım, onun için bu işi çok da önemsemiyorum, daha iyi işler bekliyorum hissine kapılmayalım” diye konuştu.

sifre.jpg

ÖĞRENCİLİĞİ İYİ YAPMAK HAYATA İYİ BAŞLAMAK DEMEKTİR

“Burada size düşen öğrenciliği iyi yapmaktır” diyen Ahmet Köseoğlu, “Öğrenciliği iyi yapmak demek hayata iyi başlamak, dersleri iyi çalışmak demektir. Dolayısıyla demek ki bize pazarda sebze satan da ameliyata giren doktorda meselesine hakim olacak ve bunları hayatında uygulayacak.  Bizim ‘aslında ben iyi bir öğrenciydim ama sınav günü hastaydım kazanamadım’ gibi lüksümüz yok. Bizim dinimizin gereği de budur” ifadelerini kullandı.

HAYAT SADECE ÜNİVERSİTE OKUMAKTAN İBARET DEĞİL

Hayatın sadece üniversiteyi okumaktan değil hayatı iyi okumaktan geçtiğini ifade eden Köseoğlu, “Dilinizi, dininizi, geçmişinizi, geleceğinizi iyi okuyun. Hayat zaten sadece üniversite okumaktan değil hayatı iyi ve anlamlı okumaktan geçiyor. Hayatı iyi ve anlamlı okuyalım ve bakalım.  Dilinizi iyi bilirseniz kendinizi hitap etmede çok faydası olur. Dininizi iyi bilirseniz hiç kimse size tasallut olamaz. Hayatı okur gibi dininizi okuyun.  Dünü bilmeyenin geleceği olamaz. Geçmişi bilmeyenin de geleceği olamaz. Tarihimizi doğru kaynaklardan iyi analiz edeceğiz. Hiçbir bilgiden korkmayacağız. Tarihi ders alınmak için var. Dilimizi, dinimizi ve geçmişimizi bilemezsek geleceğe sağlıklı gidemeyiz.  Bu bir çağı iyi okumadır. Üniversite bize eğitim veriyor. Öğretim hayatta oluyor ve ölene kadar devam ediyor. Sadece bitirdiğiniz okul yeter şart değildir” diye konuştu.

BİLGİDEN, BİLİMDEN KORKMAYIN

Her gün sosyal medyadan internetten her şey okunduğunu ama meal, hadis, ilmihal okunmadığının altını çizen Köseoğlu, bunun toplumun en temel sıkıntılarından birini olduğunu belirterek, “Bilgiden, bilimden, edebiyattan korkmayın. Bir doktorun sanattan, edebiyattan, musikiden haberinin olması gerekiyor. Yani genel kültürünün olması gerekiyor” dedi. 
İSMAİL POÇAN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT