1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, kararlı olacağız
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, kararlı olacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, kararlı olacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, "2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, kararlı olacağız. Hiç kimseye cennet vatanımız üzerinde operasyon yapma fırsatını vermeyeceğiz." dedi.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye üzerinde farklı oyunlar oynandığını belirterek, bunu bozacak tek şeyin, birlik ve beraberlik olduğunu bildirdi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için başlatılan "Gençler Asla Unutmaz" projesinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı binasında yapılan galasının ardından, 7 ilden gelen gençlerle Hacı Bayram Camisi'ni ziyaret ederek, öğle namazı kıldı.

"Ne FETÖ'cülere ne de diğer terör örgütlerine pabuç bırakmayacağız"

Şehitler için dua eden Kılıç, daha sonra bakanlıkta gençlere hitaben yaptığı konuşmada, "Bugün yine Türkiye üzerinde farklı oyunlar oynanıyor. Farklı manipülasyonlarla, algı operasyonlarıyla bunu yapmaya çalışıyorlar. Bunu bozacak tek şey, birlik ve beraberliktir. 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, kararlı olacağız. Hiç kimseye cennet vatanımız üzerinde operasyon yapma fırsatını vermeyeceğiz. Ne FETÖ'cülere ne de diğer terör örgütlerine pabuç bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

"Nelerin yaşandığını anlayabilmek için bazen görmek gerekir"

Gençlerin Ankara'da yapacakları ziyaretlerle, 15 Temmuz gecesi yaşanan ihaneti yakından görme imkanı bulacaklarını aktaran Kılıç, şöyle devam etti:

"Nelerin yaşandığını anlayabilmek için bazen görmek gerekir. Hainlerin dünyada eşi benzeri olmayan bir şekilde TBMM'ye nasıl bomba attıklarını göreceksiniz. Savaş hukukunda dahi meclisin bombalanmasının karşılığı yok. Fakat ihanet içerisinde olduğunuzda kendi milletinize, devletinize, değerlerinize ihanet ettiğinizde, zihninizi ve beyninizi kiraya verdiğinizde, ipotek altına aldırdığınızda neler yapılabileceğinin göstergesidir. Özel Harekat Daire Başkanlığında emniyet mensuplarımızın nasıl şehit olduklarını göreceksiniz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki saldırıyı göreceksiniz. Nelerin yaşandığını ve nelerin yaşanabileceğini daha iyi anlayacaksınız."

Gençlere katılımlarından dolayı teşekkür eden Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: 

"İnşallah bu gezinin sonunda olayı daha iyi özümsemiş, algılamış şekilde şehrinize, ailenizin yanına döneceksiniz. Sizden tek bir ricam var, elinizdeki imkanları sonuna kadar kullanın. Farklı illerden geliyorsunuz. Birbirinizle olan bağı koparmayın. Ne kadar çok kişi ile iletişim halinde olursanız, o kadar güçlü olursunuz. Birbirinizle olan teması koparmayın."

HABERE YORUM KAT