1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Genel merkezin kurultay kararı kesin, kongre tarihi belli'
'Genel merkezin kurultay kararı kesin, kongre tarihi belli'

'Genel merkezin kurultay kararı kesin, kongre tarihi belli'

A+A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "MHP Genel Merkezinin almış olduğu olağanüstü kurultayı 10 Temmuz'da toplama kararı, yargının hükmünü de gerçekleştiriyor. Tekrar başka bir tarih aramanın farklı bir kasta hizmet ettiği kanaatindeyiz. Onun için genel merkezin kararı kesindir, kongre tarihimiz bellidir." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Yalçın, toplantıda Türkiye'nin gündemiyle ilgili gelişmelerin yanı sıra kurultay sürecinin de değerlendirildiğini bildirdi.

Yalçın, MYK tarafından, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 24 Mayıs tarihinde aldığı olağanüstü kurultaya gitme kararının benimsendiğini ve onaylandığını açıkladı. 

"Genel merkezin kararı kesindir, kongre tarihimiz bellidir"

Çağrı Heyeti'nin olağanüstü kurultayın 19 Haziran'da yapılması kararını değerlendiren Yalçın, "Bütün bu açılımlar yapılmışken tekrar başka bir tarih aramanın farklı bir kasta hizmet ettiği kanaatindeyiz. Onun için genel merkezin bu anlamdaki kararı kesindir, kongre tarihimiz bellidir. Bunun dışında farklı bir yol aramaya hiç gerek yok." dedi.

Yalçın, "MHP Genel Başkanı başta olmak üzere, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve mensuplarının bu çabaya, 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaktır. Buradan da bunu açıklıkla, aleni olarak ifade ediyorum." şeklinde konuştu.

"Çağrı Heyetinin görevi, kapıda biter"

Çağrı Heyeti'nin görevlerinin mahdut olduğunu dile getiren Yalçın, "Çağrı Heyeti sadece salon tutar, delegeyi çağırır, görevi kapıda biter. Ondan sonrası divanla alakalıdır. Genel merkezin olmadığı bir mecrada kendi başına kongre toplamak hukuki bir sonuç doğurmaz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT