1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gezi kıvılcımı Fatih Üniversitesi’nden
Gezi kıvılcımı Fatih Üniversitesi’nden

Gezi kıvılcımı Fatih Üniversitesi’nden

FETÖ’nün, uluslararası sermayenin diz çöktüremediği hükümeti devirmek için kullandığı Gezi Olayları’nı planladığı ortaya çıktı.

A+A-

30 Mayıs 2013’te Gezi Parkı olaylarının yaşandığı döneme ilişkin bilgilere de yer verilen ‘Futbolda şike’ kumpası iddianamesinde Gezi Parkı olaylarında örgütün aktif bir şekilde olaylara katıldığına dikkat çekilirken, FETÖ’nün bu olaylarla beraber ülkede kaos ortamı oluşturmaya çalıştığı, hükümeti devirmeyi amaçladığı ifade edildi. İddianamede terör örgütünün Gezi sürecinde kapatılan Fatih Üniversitesi’nde düzenlediği toplantılarda üyelerine olayları tırmandırmak için talimatlar verdiği vurgulandı. İddianamede, Türkiye’yi işgal girişimine kalkışan örgütün daha sonra gemi kiralayarak ihanet toplantılarını sürdürdüğü anlatıldı.

Burada da Gezi olaylarında görevlendirdiği elemanlarına eğitim verdiği bildirildi. İddianemede yer alan Osama Amour isimli tanığın ifadesinde, örgütün Fatih Üniversitesi’nde Gezi Parkı olayları sırasında konferansları organize edildiği belirtildi. İfadede örgüt tarafından bir gemi kiralandığını, bu gemide cemaat ağabeylerinin küçük grupları topladığını, bu gruplara kitleleri nasıl harekete geçireceklerini anlattıkları, gemiden önce gösterileri izlediklerini, daha sonra da bu örgüt abilerinin Gezi Parkı olaylarına katıldığı ifadeleri yeraldı. Gezi tertibi toplantısına, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün önündeki tankın içerisinde yakalanan Gezi döneminde Güvenlik Şube Müdürü olan Mithat Aynacı’nın da katıldığı belirtildi. 

STAR

HABERE YORUM KAT