1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gezi otobüsü kaza yapmıştı...Konyalı müftünün kızı da hayatını kaybetti!
Gezi otobüsü kaza yapmıştı...Konyalı müftünün kızı da hayatını kaybetti!

Gezi otobüsü kaza yapmıştı...Konyalı müftünün kızı da hayatını kaybetti!

4 kişinin öldüğü, 42 kişinin de yaralandığı Çanakkeli gezisi otobüs kazasında, aslen Konyalı olan Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in kızı Sümeyra Güller hayatını kaybetti, kardeşi Raziye Beyza Güller yaralı olarak kurtuldu

A+A-

Seyhan Müftülüğü’nün düzenlediği Çanakkale gezisine giden otobüsün Balıkesir yakınlarında karıştığı trafik kazasında Seyhan Müftüsünün kızının da arasında bulunduğu 4 kişi öldü, 42 kişi yaralandı. Adana'dan Çanakkale'ye gezi amacıyla yola çıkan 33 YF 533 plakalı yolcu otobüsü ile içerisinde dört kişinin bulunduğu 10 PJ 443 plakalı otomobil, Çanakkale - Bandırma karayolu'nun Edincik Kavşağı'nda çarpıştı. Kazada Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in kızı Sümeyra Güller, Kuran kursu öğreticisi Hülya Seyhan, müezzin kayyım Ahmet Topak ve yardımcı şoför Temel Gökçe hayatını kaybederken, yaralanan 42 kişi çeşitli hastanelere kaldırıldı.

a1-008.jpg

Hayatını kaybeden Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in kızı Sümeyra Güller’in cenazesini Konya’da toprağa verileceği diğer kızı Raziye Beyza Güller’in de kazadan yaralı kurtulduğu, müezzin kayyım Ahmet Topak’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

a2-009.jpg

HASAN HÜSEYİN GÜLER

1973 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kadınhanı’nda tamamladı. 1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girdi. 1997 yılında İmam-Hatiplik görevine başladı. 1999 yılında fakülteden mezun oldu.

1999–2000 yıllarında kısa dönem olarak Sarıkamış’ta askerlik görevini yaptı. 2000 yılında kursiyer olarak girdiği Selçuk Yüksek İhtisas Eğitim Merkezinden 2003 yılı Nisan ayında mezun oldu.

Aynı yılın Haziran ayında Muş-Varto ilçe vaizliğine, Kasım ayında da Kahramanmaraş İli Nurhak İlçe Müftülüğü görevlerine atandı. 2005-2011 yılları arasında Burdur İli Kemer İlçe Müftülüğü ve 2011-2015 yılları arasında da Mersin İl Müftü Yardımcılığı görevlerini yürüten Güller, 27.02.2015 tarihinde Adana İli Seyhan İlçe Müftülüğü görevine başladı.

Halen Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Hadis anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam eden Güller, evli ve 2 çocuk babası idi.

KAYNAK: İHA

HABERE YORUM KAT